Top

2012 (2009) Film İncelemesi

2012 (2009) Film İncelemesi

Torrent olarak indirmek için buraya tıklayın

İmdb’de yer alan filme dair bilgiler içinse buraya tıklayın…

İçeriği

2012… Maya takvimine göre yıllar  önce hiçbir teknolojik veri/araç olmaksızın belirlenmiş kıyamet yılı…Ve bunu bulan bilim adamlarının sayesinde oluşturulmaya başlayan ve sınırlı kişinin girebileceği Nuh’un gemisi… Ayrıca kitabı pek ilgi uyandırmayan bir yazar ve ailesi…

Yine Amerikalıları sahnede görüyoruz nedense! Onlar yeni ve uygar bir insanlığı oluşturacak olan insanlar ve ne ilginçtir ki Çin ile ve Ruslarla işbirliği yapıyorlar. Filmin heyecanını kaçırmayayım, hikaye filmde yakalanmalı bence.

İzleyince neler yaşayacağınız önemli. Boş ve sıkıcı bir film izlemek boşa zaman kaybı olur.

Görüşlerim

2012’ye dair hiçbir ön bilgi almadan izlemeye koyuldum. Sadece televizyonlardan birkaç tanıtımla yetindim zaten. İzlediğimde berbat bir teknolojik efektler ile dolu olduğunu varsayıyordum. Tabi bazı yerlerindeki sahtelikleri birkaç yıl sonra görsek gülmekten ölürüz. Ama film tam anlamıyla mükemmeldi. Aslında 3d izlenecek bir filmmiş. Daima heyecanlı geçen saniyeleriyle istenilen şeyler çok güzel anlatılmış. Oyunculuk harika. Koltuğa bağlayıcılık mı desem yoksa izlerken heyecandan duramama mı desem bilemiyorum ama sizi bir sonrasında ne olacak diye bağladığı kesin. Hatta ben Yeşil Yol adlı filmden sonra ilk defa bu kadar uzun bir film izledim, lavaboya bile gidemedim sıkıştığım halde. O kadar harika ve etkileyici bir film diyebilirim.

Hatalar

Yerin yarılırken arabanın hala çalışıyor olması ve motorun o şiddetli sarsıntılarla susmaması film hatası bence. Ayrıca limuzinin uçarken yere inişinde arabada hiçbir esneme olmaması da film hatası. Ayrıca büyük uçağın kalkarken dimdik bir yükselişi gerçekleşti resmen ve inerken de fizik kurallarına aykırı bir düşüş yaşadı. Olsun o kadar filmde hata bence. İzlerkenki heyecana değer tüm bunlar.

Şimdi de puanlama;

Puanlama

Senaryo         %80

Yönetmenlik % 80

Koltuğa bağlayıcılık   %95

Oyunculuk    %95

Sonucun tahmin edilebilirliği(ne kadar tahmin edilmezse o kadar iyi) %90

Sonuca bağlama  %88

Genel  %85

İmdb puanı %62

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Marvel'in Avengers serisinden Ultron Çağı (Age of Ultron) Tanıtım filmi (Trailer) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious