Top

5 dk’da 4 saatlik alışveriş

5 dk’da 4 saatlik alışveriş

Bugün yaşadığım en güzel anlardan birisi… İnternetten alışveriş…  Büyük bir nimet. Yerinden kıpırdayamazken yorgunluktan, sadece birkaç tıklama ve kredi kart bilgilerini vermenle 80 liralık kitap ve müzik diski alabiliyorsun. Ayrıca  internetten yaptığımız alış-verişlerde vergi indirimi olduğundan daha da ucuza alıyorsun. Aslında girdiğin alış-veriş sitesine göre bu değişmekte. Kimisi belli bir alış-veriş limitine kadar kargoyu ücrete sunuyor.

İnternetten alış-veriş demişken bunun yönteminden bahsetmemek olmaz. Birçok kişi internetten satın alma işine kötü gözle bakıyor; çünkü kartının çalınacağı endişesiyle yaşıyor. Ama gerekli önlemler ve bilinçli davranışlarla bundan korunabilirsiniz. Mesela;  bilgisayar güvenliği önemli, ilk önce basit ve ücretsiz olarak bilgisayarınıza ki temiz ve başlangıç seviyesinde olan bir bilgisayar için, avast adlı antivirüs programını indirip kurun ve sitesinden de e-postanıza lisans anahtarını göndermesi için kayıt olun. Sonra Spyware search &Destroy adlı programı indirip kurun. Ayrıca isteğe bağlı olarak da anti-key logger programı(klavye de ve mouse’la girilen karakterleri kayıt altına alan ve böylece kart bilgilerinin çalınmasını sağlayan programları engelleyici yazılım) da bulup kurabilirsiniz. Sonrasında internete Mozilla ile bağlanmanız daha güvenli olmanızı sağlar. Girdiğiniz alış-veriş sitesinde istenen kart bilgileri vs bilgileri, size bağlı olarak sanal klavyeyle(Windows yazılımının içeriğinde var) girerek verebilirsiniz. Böylece keylogger varsa pc’de kaydedemez ne girdiklerinizi. Sonra alış-verişinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca şifrelerinizi ya da bilgilerinizi girdiğiniz adresleri de kontrol etmeniz gerek. Çünkü insanların bilgisini çalmak için sahte siteler de yapılıp insanların şifresi girmesi de isteniyor ve kişi de farketmeyip bilgilerini girince kaptırıveriyor.

İnternetten alış-veriş gittikçe hayatımızı kolaylaştırmakta ve bizlere büyük olanaklar sağlamakta. Mesela yoldan, yoldaki trafikten, insanlarla sinir bozucu münakaşalardan, başkasının ağız kokusundan, gidip de aradığını bulamamanın moral bozuculuğundan net-satışıyla kurtuluyorsunuz ve benim gibi 4 saat sürecek bir alış-verişi 5 dk’da tamamlıyorsunuz.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Benimki çalınsa ben kafayı yerdim! başlıklı makalemizde şifreler ve veri hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious