Top

Aradan 11 Yıl Geçti

Aradan 11 Yıl Geçti

17 Ağustos 1999

Kapkaranlık ve bağırış, çağırış ve çığlıklarla uyandık. Her yer kapkaranlık ve yıldızlar pırıl pırıl ve ne kadar çoktu. İnsanlar sokaklardaydı. Kaç olmuş, ne kadar olmuş, kurtarma çalışmaları ne alemde gibi sorulardan başka soru duyamazdık. Tv’ler her zaman olduğundan daha çok tozlara karışmış insan yüzü, kurtarılmış aydınlanan insan yüzü ve en çok da tozlar içinde kalmış cansız beden gösterdi.

Bugün 17 Ağustos 2010! Neler değişmiş? Işıkara’nın tespitleri ve yapılmasını söylediklerinin en basit olanları ve para toplamaları ki en basit olanı, yapılmış ancak. Korkumuz şu an yok ama, ölümler bizi bulduktan sonra ki Allah korusun, zaten korkamayacağız… Deprem değildir canları alan, sorumsuzluktur…

O zaman gelince alınmayan önlemlerden dolayı belki ağlayamayacağız bile...

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Cafe Engürü - Ankara başlıklı makalemizde ankara, cafe ve engürü hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist. Dijital medya, reklam ve growth hacking eğitimleri ve hizmetleri sunarım. PC, konsol fark etmez. Oyun oynamayı severim.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious

  • çiğdem

    unutuyoruz! 3 maymunu oynayan başka bir toplum daha görmedim ben. ders almak şöyle dursun, acıya tuz basmak ülkemizde yapılan… senden, benden, bizden başka kim var bugünü hatırlayan? hangi başbakan? hangi cumhurbaşkanı? hangi belediye başkanı? sahte “başımız sağolsunlar”… bi yürü git demek geçiyor insanın içinden.

    kaybettiklerimizin mekanı cennet olsun, kaybedenlere Allah sabır versin…

    • Hasan

      Depremzedelerimizinn üstüne polis salmışlardı bir de değil mi… Dualarına amin.