B2B Platformu ile Ürün ve Hizmete Ulaşma Kolaylığı

B2B Platformu ile Ürün ve Hizmete Ulaşma Kolaylığı

by Hasan Yasin Türkyılmaz Temmuz 11, 2017
b2b platformu bizpoint

B2b Platformu ile mekan ve hizmete ulaşma konusunda elde edebileceğiniz kolaylıklardan bahsedeceğim bir yazı bu. Öncesinde bu konunun nasıl giderek artan bir ihtiyaç olduğunu kendi tecrübelerime dayanarak anlatmak istiyorum size. Evet artık attığımız her adımda internetten bize yol göstermesini bekliyoruz. Yeni bir spor merkezi arayışından, tesisatla ilgili bir çözüm bulmaya, kahve içmek için aradığımız mekana kadar tüm konularda internetten yardım istiyoruz. Kendimden ve çevremden tecrübe ettiğim kadarıyla, neredeyse tüm hizmet ve ürün arayışlarımız internet üzerinden oluyor.

İşte tam bu noktada, ürün ve hizmet arayışımıza yardımcı olacak iyi ve kapsamlı çalışan bir platforma ihtiyaç duyuyoruz. Bu ihtiyaç elbette, bizler için olduğu kadar işletme sahipleri için de kritik bir öneme sahip.

 

B2b Platformu İşletmeler İçin Nasıl Bir Kolaylık Sağlıyor?

B2b Platformu, hem bireysel kullanıcılara hem de iş yeri ve profesyonellere büyük bir kolaylık sağlıyor. Öncelikle bu platforma üye olmak ücretsiz ! Platforma kaydolan iş yerlerine, hizmet ve ürünlerini internette güvenle sergileyebilecekleri bir ortam sağlıyor. Tabi internet üzerinde kolay bulunur olma sayesinde iş yerleri çok daha fazla sayıda müşteriyle buluşma şansı yakalıyor.

Zamanın hepimiz için çok önemli olduğunu biliyorum. Bu platforma ilgi gösterme sebebim biraz da bu oldu. Firmalara çok ciddi bir zaman tasarrufu sağladığını düşündüğüm bu sistem, tek bir panel üzerinden tüm kampanya ve tanıtımları yapmanıza olanak sağlıyor.

B2b Platformu’nun işletmeler için sağladığı kolaylıklar arasında en çok dikkatimi çeken şey, platformun kullanım kolaylığı ve arama yapanlar için geliştirdiği filtreler oldu. Örneğin birçok arama sitesinden farklı olarak burada seçmek istediğiniz mekanlara ait mesafe filtresi koymuşlar. Araba ile (5 km), bisiklet ile (2 km), yürüyüş (1 km) gibi filtre tercihleri var. Tabi harita görünümü seçeneği de büyük kolaylık.

Bulunduğunuz çevrede ilginizi çekebilecek iş yeri ve mekanlar kapsamlı bir listeyle size sunuluyor. İlgilendiğiniz yerle ilgili, hatırlatma koyabiliyor, burayı favorilerinize ekleyebiliyor, randevu ayarlayabiliyor ve dahası indirim isteyebiliyorsunuz. Bunların hepsini tek bir yerden yapabilmek bana göre büyük kolaylık.

B2B profesyonelleri ne yapabilir bu platformda?

B2b Platformu‘nda ürün ve hizmetlerini yayımlamak isteyen iş yeri ve profesyoneller, aynı zamanda bu sistem üzerinden etkinlik oluşturabiliyor, tüm kullanıcılara teklif verebiliyor hatta iş ilanları bile yayımlayabiliyorlar. Bunun yanı sıra, müşterilerden gelen özel indirim taleplerini görüp yanıtlama imkanı buluyorlar. Tabi beklentiler doğrultusunda indirim ve kupon yayımlama şansları da var.

İş yerleri için sağlanan ve bence en büyük avantajlardan biri de, müşterilerin datalarını kaydedebilmeleri. Bu sayede mevcut müşterilerine daha kolay ulaşabiliyorlar. Ayrıca not tutma ve hatırlatma gibi küçük ama zamanla yarışan firmalar için çok faydalı hizmetler de mevcut.

Bireysel kullanıcılar için bana göre en iyi özelliklerinden bir tanesi, arkadaşlarınızın beğendiği iş yerlerini ve mekanları görebilmek. Çünkü bu bir mekan ya da ürün seçiminde tercih ettiğimiz bir durum oluyor.

B2b Platformu, 7×24 kesintisiz bir hizmet sunuyor ve bu her an ulaşılabilir olma durumu, bence her işletme için oldukça faydalı bir hizmet. Bunun yanı sıra, siteyi gezinirken, işletmeye ait analiz ve verileri istenildiği an gerçek zamanlı olarak müşteriye verdiklerini okudum. Bunun da işletme verimliliği açısından son derece kıymetli bir çalışma olduğu kanaatindeyim.

Son olarak, merak edenler için, bu platformdaki profiller hem İngilizce hem Türkçe olarak yayınlanabiliyor. Bu da demek oluyor ki B2b Platform’a kayıtlı işletmeler yurt dışındaki potansiyel müşterilerine de kolaylıkla ulaşabiliyor. Hatta işi biraz daha büyütüp, yurt dışından BizPoint Mobil İngilizce uygulamasıyla, Türkiye’deki yerleri arama imkanı sunmuşlar.

Özetle, B2b Platform, işletmesini daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen, internette ortamında daha görünür olmak isteyen iş yeri ve profesyoneller için son derece fayda sağlayacak  gibi duruyor.

Siz ne diyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Kaynak;

Bizpoint

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: