Top

Benimki çalınsa ben kafayı yerdim!

Benimki çalınsa ben kafayı yerdim!

Benimki çalınsa, şahsen kafayı yerdim. Ne yapacağım, içindeki çalışmalarıma neler olacak? E kişisel bilgilerim de var tabi, şifreler de… Bendeki şifrelerin sayısını bilseniz kafanız karışır. 15-20’nin üzerinde sitenin şifresini değiştirmem gerekirdi öyle birşey olsa. Ya da bazı komik gazete ilanlarındaki gibi son çare gazeteye ilan verip hard diskimin geri gelmesi için hırsıza yalvarmak olurdu. Yani birşeyler için uğraşırdım. İçindeki verilerin kaybolmaması için…

Ama bu habere göre, nasıl oluyorsa soruşturma derinleşmiyor ve kimse endişelenmiyor. Ya da haberin anlatılışı öyle… Sanki ülkemizin bütün sırları ortaya çıkmayacakmış gibi davranılıyor. Yahu! En güçlü bilgisayar çalınmış, içinde tüm stratejiler var, üst düzey bürokratlar dinlenebilir ve dahası var ama hiç adamlar kılını kıpırdatmıyorlar.

Peki niye olabilir? Söylentiler gerçek mi acaba? Gerçekten o iki diz üstüyü kendileri mi çaldırdı? Bu vatana ihanet mi ediyorlar düşmana bilgi vererek? Ve müdahil olanlar da mı bu ihanetin ortağı? Acaba bu ülke gerçekten bizim kontrolümüzde mi?

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Sosyal Araştırma Motoru(google da bir motor :D) ExploreWWW başlıklı makalemizde arama, araştırma ve Ask hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious