Top

BilgeAdam Dtcf’de

BilgeAdam Dtcf’de

BilgeAdam ve diğer sponsorlar şu günlerde okulumuzda seminerler vermekte. Birinci gün IT’de kariyer, ikinci gün photoshop, üçüncü gün security ve dördüncü gün e-ticaret konuları işlenecek. Bugün tabi ikinci gün ve sadece kariyer seminerine girdim henüz.

Seminerde Mehmet Efe Ünal konuşmacıydı.  Bilişimde kariyer konularına sıkça değindi. İş bulma olanakları olsun, sektördeki açıklar olsun ve uzmanların ne kadar kazandıkları olsun neredeyse tüm konulara değindi. Nasıl/ne tür eğitim verdikleri yayınlarının neler olduğu, mezun olanın nelere sahip olacaklarına da değindi.Kafalarımızda soruların kalmasını istemiyordu. Bizlere değer verdiğinin ifadesidir bu ama yaptıkları işin bilgiyi satmak olduğunu kendisi de söylediğinden ‘herşeyin duygusal’ olduğunu anlıyoruz tabiki. Konuşma, kısa kesmek gerekirse, harikaydı/tatminkârdı.

BilgeAdam’ın bu semineri yapması bizler için büyük bir fırsat aslında. Benim açımdan bakmak gerekirse ‘herşeyin duygusal’ olmasının sıkıntısını çekiyorum. Yoksa neyin nasıl olduğunu ve nasıl yürüdüğünü biliyorum. Bu öğretim sisteminin bozukluğuyla bizlerin mesleğimizi yapabilecek oluşumuz bile meçhulken böyle bir şans karşımızda. Gerçek anlamda kariyer edinmemiz için. Hem bilgisayar tutkunları içinse büyük bir mutluluk kaynağıdır da. Bu yazıyı okumayacak olsa da herbir üyesine teşekkürler deyip yazıyı bitireyim.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Nokia BH-503 Bluetooth Headset İncelemesi ve Türkçe Kullanım Klavuzu(Manual) başlıklı makalemizde batarya, bh ve bluetooth hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious