BilgeAdam Dtcf’de

BilgeAdam Dtcf’de

by Hasan Yasin Türkyılmaz Mayıs 12, 2009

BilgeAdam ve diğer sponsorlar şu günlerde okulumuzda seminerler vermekte. Birinci gün IT’de kariyer, ikinci gün photoshop, üçüncü gün security ve dördüncü gün e-ticaret konuları işlenecek. Bugün tabi ikinci gün ve sadece kariyer seminerine girdim henüz.

Seminerde Mehmet Efe Ünal konuşmacıydı.  Bilişimde kariyer konularına sıkça değindi. İş bulma olanakları olsun, sektördeki açıklar olsun ve uzmanların ne kadar kazandıkları olsun neredeyse tüm konulara değindi. Nasıl/ne tür eğitim verdikleri yayınlarının neler olduğu, mezun olanın nelere sahip olacaklarına da değindi.Kafalarımızda soruların kalmasını istemiyordu. Bizlere değer verdiğinin ifadesidir bu ama yaptıkları işin bilgiyi satmak olduğunu kendisi de söylediğinden ‘herşeyin duygusal’ olduğunu anlıyoruz tabiki. Konuşma, kısa kesmek gerekirse, harikaydı/tatminkârdı.

BilgeAdam’ın bu semineri yapması bizler için büyük bir fırsat aslında. Benim açımdan bakmak gerekirse ‘herşeyin duygusal’ olmasının sıkıntısını çekiyorum. Yoksa neyin nasıl olduğunu ve nasıl yürüdüğünü biliyorum. Bu öğretim sisteminin bozukluğuyla bizlerin mesleğimizi yapabilecek oluşumuz bile meçhulken böyle bir şans karşımızda. Gerçek anlamda kariyer edinmemiz için. Hem bilgisayar tutkunları içinse büyük bir mutluluk kaynağıdır da. Bu yazıyı okumayacak olsa da herbir üyesine teşekkürler deyip yazıyı bitireyim.

Social Shares

Bültenime kaydol!

İster soru sor, ister yazılarımdan ve etkinliklerimden haberdar ol...

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

%d blogcu bunu beğendi: