Top

Boş Şeyler Değil Öğrenmek Adına

Boş Şeyler Değil Öğrenmek Adına

Hayır. Bilmiyorlar. Göremiyorlar da. Sendeki azimi, öğrenme azmini göremiyorlar. Sürekli araştırıyorsun. Araştırdıklarınla başarılara ulaşıyorsun. Sürekli birşeyler öğreniyor ve zekanın sınırlarını zorluyorsun ama bunu göremiyorlar.

Tamam. Doğru.Bilgisayarın başında çok fazla zaman geçiriyor olabilirim. Hatta oyun oynadığıma kızmanıza da hak veriyorum.Fakat bilgisayar, tamamen boş bir aygıt değilki.

Bilgisayar, adı üzerinde, internet sayesinde bilgilere ulaşmamızı sağlıyor. Senin unuttuğun şifreni ben kırıp sana sunduğum zaman; bu, bana gökten gelen bir vahiy mi sanıyorsun. Senin dv kameranın kasetlerinin disklere dönüşmesini bir mucize felan mı sanıyorsun. Benim, siteleri yaparken kullandığım bilgiler bana ilham olarak mı geliyor. Telefonum için yaptığım müzikleri ben bir dj’e mi yaptırıyorum. Gitarımı çalmayı bile ben bilgisayarımda öğrendim.

Yetmiyor. Bana zaman yetmiyor. Bunu söylediğimde de oyun oynayışımı gösterip az oyna diyorsunuz. Haklısınız. O konuda suçluyum. Günde iki saat oynadığım zamanı da çıkarıp öğrenmeye, çalışmaya versem yine de yetmez; ki öğrenecek o kadar çok şey varken. Hem de dinlenme ihtiyacı duyar bir insan…

Bilgisayar zaman faydası sağlar. Yapacağın onca iş varken kalemle, yaparsın iki dakikada fare ve klavyeyle. Bundan dolayı hem zamandan hem hızdan kazanırsın. Tarayıcı kullanırsın yazıları aktardığın gibi ekranda ve paylaşımla kullanıma hazır…

Bilgisayar mükemmel bir paylaşım aracı. Öğreniriz, bilgimizle kazanırız. Bilgi çağında bilgi satılır. Eğer takiplerimizi kesersek sektörden düşeriz. Düşersek işsiz kalırız. Öğrenen kişiler paylaşır ki herkes öğrensin ve herkes dahil olsun. Dahil olmayan kişinin cahilliği bizim zararımızadır.(küreselleşme dolayısıyla) Okuma oranının bizim ülkemizde düşük olmasının bize nasıl zarar verdiği gibi. Bilgili olan ile bilgiyi paylaşan insan kazanan insandır. Aracı da bilgisayardır…

İletişim aracı aynı zamanda bildiğiniz gibi. Uzaktakilerle görüşmemizi sağlar. En iyi dostun o senin, en iyi yardımcın. Kısaca; şu yükü çok ağır ve hızlıca geçen bilgi çağında, bilgisayarla biz ayrılamayız…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Dünya'da ne oluyor ve girişimci için neresi iyi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist. Dijital medya, reklam ve growth hacking eğitimleri ve hizmetleri sunarım. PC, konsol fark etmez. Oyun oynamayı severim.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious