Çiçekler Adası ( Ilha Das Flores) 2 Bölüm de bir arada

Çiçekler Adası ( Ilha Das Flores) 2 Bölüm de bir arada

by Hasan Yasin Türkyılmaz Ocak 03, 2010


En başta Tanrı yoktur ifadesi Türkçe’ye yanlış tercüme edilmiştir. Sadece somut olarak Dünya üzerinde Tanrı’nın yer almaması ile ilgili bir ifadedir.

jorge furtado’nun 1989 yapımı 12 dakikalık kısa filmi. film tamamen tanımlardan oluşmuştur. Fazladan tek kelime etmez, Brezilya’nın Porto Alegre’sindeki Çiçekler Adası’ndan bahsederken önce domatesin sonra insanın sonra parfümün sonra çiceğin sonra domuzun sonra çöpün sonra süper marketin sonra çocukların ne olduğunu öğreniriz. Efendisi olmayan insanın ne halde olduğunu ifade eder bu sistemde sosyolojik olarak.

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • çiğdem

  Hasan, film açılmıyor. izleyemedim ben, kontrol eder misin?

  Cevapla
  • Hasan

   O zaman bilgi vereyim hemen hatta bu bilgi için tekrar bir bunu yazı olarak yayımlayım. Çünkü bende video açılıyor.

   Bu video bir flash ve youtube üzerinde. Youtube da bizim ülkemizde sansürlü.

   Flash sorunun var ise ADobe flash için buraya tıklayınız…bu adrese giderek flash player’ın yüklenmesini sağlarsınız böylece web’deki flash videolar(.swf, .flv uzantılı dosyalar mesela) açılacaktır.

   Sansürlü sitelere giremiyor isen ve videolarını izleyemiyorsan bunu da emre adlı bir arkadaşımız anlatmış resimli olarak. Çok rahat bir şekilde uygulayıp videoyu izleyebilirsin. adresi de burada Emre.biz adlı adresteki dns değişimine dair açıklama resimli

   Teşekkürler..

   • Hasan

    Eğer vista ya da 7 kullanıyor isen, tcp/ipv4 kismindan yapabilirsin değişimi. Durum simgesine oradan da özelliklere giriş yaparak tabi.

%d blogcu bunu beğendi: