Dokunmatik kiosk araştırmam ve Genr8 Digital

Dokunmatik kiosk araştırmam ve Genr8 Digital

by Hasan Yasin Türkyılmaz Mart 24, 2016
Dijital ve dokunmatik kiosk Genr8 digital solutions, ne fark eder ki blogu

Bir restoranınız mı var veya avm’de bir mağazanız? Lokantanız mı var yoksa? Kısaca sorularımdakine benzer bir yerel işletmeniz varsa işletmenizin içerisinde pano ve tebeşir ile sunum yapmak yerine bir dijital ekran mesela bir kiosk kullanmak isteyebilirsiniz. Çok da güzel olur!

Dijital ekranlar insanların ilgisini çok daha fazla çeker öyle değil mi? Durağan bir ekranda, dinamik bir şekilde size dair birçok şeyi anlatabilirsiniz. Birden fazla afişinizi, birden fazla videonuzu, birden fazla ürün tanıtımınızı yapıp iştahları kabartabilirsiniz.

Dijital ekranlar sayesinde satışlara yönlendirebilirsiniz potansiyel müşterilerinizi.

Dijital ekranın bir adım daha ötesinde dokunmatik ekranlar veya dokunmatik kiosklar mevcut.

Bilirsiniz, alışveriş merkezinde kaybolduğunuzda dokunmatik kiosklar sayesinde gideceğiniz yeri bulabiliyorsunuz. Bilgi alabiliyorsunuz. Kiosk, tamamen bizleri de içerisine alan bir interaktivite sağlıyor.

Peki bir sorunumuz var bu konuda ve bunu nasıl çözeriz; işletmemiz için dokunmatik ekran / dokunmatik kiosk hizmeti nasıl alabiliriz? Aşağıda bu soruyu cevaplamaya çalıştım:

Dokunmatik ekran araştırmam

Gördüğünüz gibi, basit bir şekilde, dokunmatik ekran araması yaptığımızda ürün listeleme reklamları ve iki satır daha ekran satışı yapan yerler çıkıyor. Bu arama neticesinde görüyoruz ki işletmemiz için direkt olarak hizmet sağlayan bir yer bulamıyoruz. Sadece ortada ürün var ve fiyatları da doğru mu değil mi, uygun mu işimize bunu bilemiyoruz. Bize danışmanlık yapacak da birileri lazım olacaktır mesela. Ama ilk sayfada bunu bulamıyoruz.

Aramamızda kiosk örnekleri de çıkıyor tabi görselde gördüğünüz üzere. Yine danışmanlıkla ilgili bir çözüm bulamadım bu aramada.

Dokunmatik kiosk aramam

Dokunmatik kiosk aramamda, basit bir şekilde, karşımıza fold üzerinde 4 adet reklam 2 adet organik sonuç bir de görseller çıkıyor gördüğünüz gibi. Birisi üretim yapıyor. Birisi yabancı bir şirket. İki adet çıkan organik sonuçlara göre siteler güvenilir değil. Mywot sonucuna göre şüpheli görünüyor. Yanlarında sarı, turuncu renkli dairelerden anlıyorum bunu.

Görsellerden bu kioskların nasıl olduğunu görebiliyorsunuz, Vodafone örneği gibi bir örnek üzerinde duruyoruz aslında.

Reklamlardaki çözümleri hariç tutuyorum. Çünkü kısa vadede kazanç elde etmek isteyen şirketler reklam çözümüne yöneliyor. Ama uzun vadede yer edinip satışlar yapanlar ise daha güvenilir gözükür işletmelerin potansiyel müşterileri açısından.

Yani organik sonuçlara yönelmemiz gerek diye düşünüyorum. Baktığımdaysa bulabildiğim çok iyi birkaç sonuç buldum. Sadece birisinden bahsedeceğim tabi sizlere. Çünkü diğerlerine nazaran desteği ve gücü daha fazla.

Genr8 Digital ve kiosk

Google’da araya araya çıkan birçok çözüm bulabiliyoruz. Ama bu çözümü sunan, dijital çözümlerle beraber destek veren bu şirketi bulamıyoruz şu an için aslında. Ben de size tanıtayım Genr8 Digital ve kiosk çözümlerini.

Türkiye’nin 81 ilindeler

 

81 ile de hizmet veriyorsa, büyük avantajı olur diğerlerine göre.

Çözümleri ve hizmetleri direkt konuyla alakalı

 

Nasıl çözümler sunduklarını görebiliyoruz ve direkt aramamızla da alakalı. Toplantı odaları, restoranlar, avm’ler, oteller için çözümleri mevcut.

Hizmetleri ise yeterince sistematik. Keşif, kurulum ve servise ek olarak dijital medya içerikleri üretip yönetiyorlar da.

Referansları var mı derseniz onu da sitesinden inceleyebilirsiniz. Genr8 digital…

Tüm ürünleri

 

Monitor, videowall, akıllı tahta, dijital kiosk, dijital totem ve led panel gibi çözümlere uygun ürünleri mevcut. Portföy geniş gördüğünüz gibi.

Dokunmatik kiosk çözümleri ve özellikleri

 

  1. Günde 16-24 saat çalıştırma,
  2. Basınc temelli dokunmatik özelliği var, Resistive Touch yani,
  3. Özel bir şekilde yönetebiliyorsunuz uygun panelden ve ayrı ayrı,
  4. Kabini özelleştirebiliyorsunuz,
  5. Endüstriyel açıdan farklılaştırabiliyorsunuz ekranı,
  6. İhtiyacınıza göre de ekranı değiştirilebiliyor.

Dijital ekranlar, dokunmatik ekranlar, dokunmatik kiosklar gibi ihtiyaçlarınıza umarım cevap olabilecek bir çözümü bu yazıyla sunabilmişimdir.

 

Social Shares

Bültenime kaydol!

İster soru sor, ister yazılarımdan ve etkinliklerimden haberdar ol...

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

%d blogcu bunu beğendi: