Top

Error 0x0e0000227 High Definition Audio Ses hatası

Error 0x0e0000227 High Definition Audio Ses hatası

Babamın dizüstü bilgisayarına sistemi kurduğum zaman verdi bu hatayı. İki günde çözebildim. Bu hatayı çözebilmek için aygıt yöneticisinde kaldırma işlemini, devre dışı bırakıp kaldırma işlemini uyguladığım zamanda da (önyüklemede gerekli olabilir) diye bir hata verip engelliyordu beni ve yüklenmiyordu.

Çözümü buldum. Sistem aygıtları ile ilgili bir yama eksikliğinden kaynaklanıyor. Bu sorun Windows xp’de oluyor,belirtmek gerek. İnternetten aratmanızla bulabilirsiniz son yamasını bu high definniton audio bus’ı. Çözümüm de şu kesinlikle çözülür yaparsanız.–>> Aygıt Yöneticisine girin. Ardından sistem aygıtları tabına.

Orada UAA Audio yazan -ismin tamamı farklı olabilir ama bunları içeren bir tane var- ‘ı devre dışı bırakıp kaldırın. Sorun çıkaranlar da gidecektir. Böyle ce yamayı rahatlıkla yükleyip sesi çalıştırabilirsiniz. Kolay gelsin…..

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious