Top

ankara Tag

Bu kafe; Ankara, Tandoğan'da MKE Endüstrisi karşısında ve metro çıkışında  de Goul caddesi tarafında bulunmaktadır. Yanılmıyorsam ve ismini hatırlamadığım kadarıyla yanındaki bir kafe ile beraber Bronzy. Bronzy daha gösterişli olmasının yanında, diğeri daha çok maç izleyen, bilardo oynayan ya da nargile içmek isteyen insanlar için. Diğer...

Ankara Konur sokakta yer alan güzel ve yeni bir kafe. Bunu okul zamanında yazacaktım ama erteleye erteleye bugüne kaldı. Sigara içilen çoğu yere karşın buranın üstü açık. Şemsiyelerin altında güzel sandalye ve masalarda ya da kapalı alanda kırmızı koltuklarda oturabilirsiniz. Çok hoş bir ortamı ve Aydın...

Pazar günü erken saatte çıktık yola ailecek. Çubuk yollarından geçerek vardık serin havasına sahip olan Karagöl’e. Belki çoğu insan adını dahi duymamıştır bu gölün.

Karagöl şehir merkezinden 75 km uzaklıkta. Dağların arasında mükemmel bir yer. Trecking yapmak için ideal. Eskiden balık da tutulurdu ama artık yasaklanmış. Balık da kalmamış olsa gerek ama kurbağa ve yılanları görebilirsiniz.

Orası ayrıca bir piknik alanı gölün çevresi tamamen masalar dolu. İnsanlar pek temiz bırakmamışlar. Cahilliklerine veriyorum bunu da. Şu an özelleşmiş konumda orası ama yine de temizleyen bir ekip yok. Pek bakılmayan bir tuvaleti var. Bir maç sahası, basketbol sahası var tabi onlar da bakımsız. Çeşme de var tabi 1-2 tane… Araba parkı da sorunlu. Başkasının düşüncesizliğine maruz kalabilirsiniz. Bir başkasının da düşünceliliğine maruz kalabilirsiniz. Çünkü avea orada çekmiyor. Tek çeken hat turkcell olmalı… Birisi arabanızın önüne veya arkasına park edip de avea numarası bırakırsa sinirinizden gülersiniz.

Çok güzel vakit geçirilebilecek bir ortamda. Sessizlik arıyor olabilirsiniz.