Top

turk Tag

Çok büyük bir yanılgı içerisinde insanlarımız. Bizler için elbette ki varlığımız/kimliğimiz korunmalıdır. Türk olan tabiki Türklüğünü yüceltecek, müslüman müslümanlığını, sosyalist sosyalistliğini vs...

Çok faklı türlerde müzik dinledim ve hala da dinliyorum. Herşeyin tadına baktım diyebilirim. Müzik dinlemek kadar hoş birşey yok benim adıma. Yolda geçen zamanım kitap okuyamadığımdan dolayı, hep müzikle olur. Yalnızken, birisini beklerken, bilgisayarda çalışırken, arkadaşlarla beraberken vs vs yerlerde hep müzik vardır. Hayatımızdaki duyguların bile tarifini müziklerle yapabiliriz. Eminim aşkını dile getirirken/getirmeye çalışırken müziği kullanan da olmuştur.

Türlü türlü müzikler, hepsi farklı birer ruh halinin ürünü. Agresif ve isyankar tarza sahip olanlar metal, sıradan günlük moda ve bunun gibi popüler içerikli olanlar pop, her türden sesi içeren ve üst düzey olarak tabir edilen ama gerçekten de eğitimi çok üstlerde olan batı klasik ve en harika değinimiyle, dile getirişlerle, makamlarıyla Türk Sanat Müziği. Tabi Türk Sanat Müziği deyince de akla ilk gelen sanat güneşimiz Zeki Müren akla gelir.

Zeki Müren; elde ettiği başarılarından tutun da bilgisi ve üslubu, sesiyle en mükemmel üstad.