Top

Facebook, Koşul ve İlkelerini güncelliyor

Facebook kontrol sizdedir guvenlik haberi, ne fark eder ki

Facebook, Koşul ve İlkelerini güncelliyor

Facebook Koşul ve İlkelerini güncelliyor

Facebook güvenlikle ilgili farkındalık ve yeni kuralları için koşul ve ilkelerini güncellemekten bahsetti bugün. Facebook’un bildirim olarak yolladığı bu bilgiye göre bizler 1 Ocak 2015’te yeni koşul ve ilkelere sahip olacağız.

Facebook’tan da görmüşsünüzdür tabi ama ne dediğini sunayım istiyorum, Ne Fark Eder ki olarak, yine de altta;

Koşul ve İlkelerimizi Güncelliyoruz: Facebook’un Nasıl Çalıştığını ve Bilgilerinizi Nasıl Kontrol Edeceğinizi Anlamanıza Yardımcı Olmak İstiyoruz

Diyor ve bunların da tarihsel olarak yayınlanması için de şunu söylüyor Facebook;

1 Ocak 2015’ten itibaren hizmetlerimizi kullanarak, güncellenmiş koşullarımız, veri ilkemiz ve çerez ilkemizi ve kullandığınız uygulama ve sitelere dayalı geliştirilmiş reklamları görmeyi kabul etmiş olursunuz. Bu güncellemeler ve gördüğünüz reklamları nasıl kontrol edebileceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Yani kısaca 1 Ocak 2015’te yeni ilke ve şartlar devrede olacak. Yalnız sizler diyor o kadar şeffaf olduğumuzu görmeniz için sizleri bilgilendiriyoruz. Bize güvenebilirsiniz diyor Facebook.

Facebook’un da ifade ettiği gibi geçtiğimiz yıllardan günümüze kadar birçok çeşide sahip özellikler ve ürünler getirdi. Bunları da kapsayacak şekilde ve bizleri de koruyacak şekilde şartların değiştiğini belirtiyor. İşin en garip hatta güzel kısmını da bunları hazırlarken bizleri dinlemesi ve dinlediklerine göre şekillendirmesi.

Facebook basın bülteninin devamında rehberden ve ilkelerin ayrıntılarından bahsediyor.

Kaynak; Facebook

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Markalar için Facebook global sayfalar ve yerelleştirme nedir? Ve nasıl yapılır? başlıklı makalemizde Facebook, global sayfalar ve yerelleştirme hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious