Flappy Bird’in Yapımcısı Oyunu Geri Getirmeyi “Düşünüyor”

Flappy Bird’in Yapımcısı Oyunu Geri Getirmeyi “Düşünüyor”

by Hasan Yasin Türkyılmaz Mart 12, 2014

Flappy Bird’in Yapımcısı Oyunu Geri Getirmeyi “Düşünüyor”. Hepimiz meraktan ve çevremizin etkisiyle Flappy Bird’ü oynadık, kabul edin. Birçoğumuz ise küfürler bile etti. Bir süre sonra ise sizler de bu kadar basit bir oyunun nasıl bu kadar bağımlılık yaptığına şaşırdınız.

Milyonlarca insanın viral bir etkileşim nedeniyle oyunu indirmesine rağmen, Dong Nguyen, oyunun yapımcısı oyunu piyasadan çekme kararı aldı. Bu kadarı yeter diyerek… Fişi çekmenin zamanı geldi dedi ve iOS ile Android mağazalarından  kaldırıldı uygulama, günde ortalama 50 bin dolarlık geliri getirmesine rağmen.

Hiç bir zaman, “Asla!” dememelisiniz. Nguyen’in Rolling Stone ile yaptığı röportaja göre Flappy Bird’ün kanatları ateş saçarak zaferinin tadına tekrar bakabilir. Fakat bunu “Düşünüyorum.” diye belirtmiş. “Eğer yeterince talep olursa, neden küllerinden doğmasın” diye belirtmiş kendisi ki biz de bu talebin doğacağından eminiz.

Android kullanıcıları bir şekilde Google Play Store dışındaki mağazalardan indirebildiklerini biliyoruz. Apple fanları ise eBay açık artırmalarını veya satışlarını gözlemekte oyun için. Dolayısıyla Nguyen’e sizler yazarak talepte bulunabilirsiniz. Çünkü kendisi diyor ki; “Ben kendi kaderimin efendisiyim” ve “bağımsız karar veririm.”.

Söz sizin! Direkt talepte bulunmak istemez misiniz Nguyen’den Flappy Bird’ün geri gelmesi için ve yarışta liderliği ele geçirmek için?

 

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: