Top

Fringe -Dikkat! Buzdolabı gibi birşey değil! Bu bir FBI’nin bölümü…

Fringe -Dikkat! Buzdolabı gibi birşey değil! Bu bir FBI’nin bölümü…

Ne diyorsun sen, nasıl yani? İlk defa senden duyuyorum diyebilirsiniz. Tabi izlemiş de olabilirsiniz. Bu bir dizinin adı. Ve mükemmel bir dizi. Amacım da sizlere bu diziyi tanıtmak ve elbette bu zevki, izlemenin tadını yaşamanız…

Amerika’nın “Düzen” olayları için oluşturduğu bölümün adı “Fringe”. FBI’nin bir bölümü başlıkta da belirttiğim gibi. Yeniden dirilme, evrenler arası gezinti, nano teknoloji bile yanında çocuk oyuncağı kalacak teknolojiler, geçmiş ve geleceğe seyahat, genom teknolojisi, telekinezi, süperkinetiksel vs vs vs hayalini kurduğumuz teknolojiler… Biliyor musunuz? Bir adama aşırı miktarda bir şey enjekte etmişler geçmişte yaptıkları bir deneyde. Ve bundandır ki adam, telsiz gibi birilerinin konuşmalarını  duyuyor ya da yaptıklarını görüyordu. Bunu bir şekilde değiştirdiler. Çok ilginç… Hep ama hep sıradışı birşeyler var bu dizide ve inanılmaz! Tabi benim için değil. Bunların olabileceğini tahmin ediyorum ve hatta çalışmaların yapıldığı da ortada. Özellikle gen alanında. Ama başarı pek sağlanabilmiş değil, GDO’lu ürünler haricinde.

Her neyse! Ben Fringe’i tanıtıyordum. Ama diziye de  değinerek aslında konusuna tuşları basmış oldum. Fringe, Düzen diye adlandırılan ve diğer evrence (Şu anki değil, buna bağlı olarak aynı anda var olan diğer bir evren. Bizler, orada da aynı şekilde yer alıyoruz ama seçimlerin farklı olduğu iddia ediliyor. ) dünyamızdaki teknolojik gelişmeler incelenip, cinayetler işlendiği gibi, evrenimize de zarar verilmeye çalışılınıyor. Bundandır ki;  harika ötesi üst oluşum ırk Amerikalılar, FBI içinde bir örgüt kuruyor. Böylece, evrenimizi ve dünyamızı diğer evrenden ve düzen saldırılarından koruyor. (Biz de yedik! 😀 ) Adı da Fringe işte… Harika bir dizi!

Baş roldeki kadın budur! Harikadır da… İlk başta itici geliyor ama sonra o kadar alışıyorsunuz ki! Herkesin övdüğü 24 adlı dizi, bunun yanında bir hiçtir benim için. Eminim siz de beğeneceksiniz…

Puanı %95, konudan saptığı ve bölümler karışık olduğu için %85…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Salt, O bir casus! Ama hangi tarafta? başlıklı makalemizde aksiyon, angelina ve casus hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious