Top

Gittigidiyor mobil ve Yeni bir şeye sahip olmak

Gittigidiyor mobil ve Yeni bir şeye sahip olmak

GG

GG bildiğiniz üzere bir eBay ortağı alış veriş sitesi. Bayagı da bir güvenlikli ve kendine has bir kalitesi var. Kullananlar bilir, çok güzelce ve zevklice alışveriş yapar insan ve tekrar yapası gelir ama kredi kartı limiti buna izin vermez. Hele ki teklif verdiğiniz ürünleri takip edip ‘O benim olacak! O benim olacak! ‘ dercesine bir hırsla takip eder insan, ama son saniyede başkası teklif etmiştir ve ürün başkasına gitmiştir. En komiği de şu olur; kimse ürüne teklif vermemiştir ve ürünün teklif fiyatı ile hemen al fiyatı arasında dağlar kadar fark vardır. Siz bir teklif verirsiniz bir kaç sn sonra da teklif biter ve ürün size kargolanır.

Yeni bir şeylere sahip olmak kadar güzel şey yoktur. Dükkandan aldıysanız biraz heyecanı azalmıştır ama internetten almak çok farklı çünkü hiç görmemişsinizdir. Geleceğinde nasıl görüneceği konusunda hayal kurarsınız. Eskiden postacıları beklerken çarpan yürek şimdi de her “… Kargo” yazan kargocuyu bekler aynı çarpan yürekle. Bir bakıma kendinize hediyedir ürün beklediğinizden güzel çıkarsa; kötü de çıkabilir ki nadir bir olaydır bu da. Kısmet meselesi… Heyecanla gelen kargoyu açarsınız kargocu gittikten sonra. Paketi açar maket bıçağıyla keserek incelersiniz. Şaşırırsınız çünkü ilk defa gördünüz ve mutlusunuz. Ürün beklediğiniz gibi… Peki şimdi ne olacak? Ürün satıcısına para aktarımı yapmalısınız.

Herşeyi internetten en azından 6 saatte 1 takip etmek zorundasınız. Bu yüzden GG, kendisini takip etmesi için kullanıcılarının diye bir mobil sayfa hazırlamışlar. Sayfaları gerçekten kullanışlı ve kaliteli. Sayfaya girdiğinizde sizi kısa ve gerekli olan menuleriniz karşılıyor. Sayfa bu arada çabucak açılıyor. Satışlarınız, satın aldıklarınız, mesajlarınız, teklifleriniz felan… Telefonla hepsini inceleyebiliyorsunuz. Bilgisayardan uzak olmanın dezavantajını telefonla avantaja çevirebiliyorsunuz. GG bu konuda tebrik edilmeli.

Ben genelde küçük şeylerden hoşlanırım. Küçük hediyelerden… Şöyle bir Mini Cooper, mini bir külçe altın,mini bir n97 felan… Bu site de küçücük, telefonumun ekranına sığmış olarak durunca çok mutlu oldum. Belirtmek istedim…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan İçerik pazarlamada video stratejisi başlıklı makalemizde içerik pazarlama, video marketing ve video pazarlama hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious