Gittigidiyor mobil ve Yeni bir şeye sahip olmak

Gittigidiyor mobil ve Yeni bir şeye sahip olmak

by Hasan Yasin Türkyılmaz Ağustos 24, 2009

GG

GG bildiğiniz üzere bir eBay ortağı alış veriş sitesi. Bayagı da bir güvenlikli ve kendine has bir kalitesi var. Kullananlar bilir, çok güzelce ve zevklice alışveriş yapar insan ve tekrar yapası gelir ama kredi kartı limiti buna izin vermez. Hele ki teklif verdiğiniz ürünleri takip edip ‘O benim olacak! O benim olacak! ‘ dercesine bir hırsla takip eder insan, ama son saniyede başkası teklif etmiştir ve ürün başkasına gitmiştir. En komiği de şu olur; kimse ürüne teklif vermemiştir ve ürünün teklif fiyatı ile hemen al fiyatı arasında dağlar kadar fark vardır. Siz bir teklif verirsiniz bir kaç sn sonra da teklif biter ve ürün size kargolanır.

Yeni bir şeylere sahip olmak kadar güzel şey yoktur. Dükkandan aldıysanız biraz heyecanı azalmıştır ama internetten almak çok farklı çünkü hiç görmemişsinizdir. Geleceğinde nasıl görüneceği konusunda hayal kurarsınız. Eskiden postacıları beklerken çarpan yürek şimdi de her “… Kargo” yazan kargocuyu bekler aynı çarpan yürekle. Bir bakıma kendinize hediyedir ürün beklediğinizden güzel çıkarsa; kötü de çıkabilir ki nadir bir olaydır bu da. Kısmet meselesi… Heyecanla gelen kargoyu açarsınız kargocu gittikten sonra. Paketi açar maket bıçağıyla keserek incelersiniz. Şaşırırsınız çünkü ilk defa gördünüz ve mutlusunuz. Ürün beklediğiniz gibi… Peki şimdi ne olacak? Ürün satıcısına para aktarımı yapmalısınız.

Herşeyi internetten en azından 6 saatte 1 takip etmek zorundasınız. Bu yüzden GG, kendisini takip etmesi için kullanıcılarının diye bir mobil sayfa hazırlamışlar. Sayfaları gerçekten kullanışlı ve kaliteli. Sayfaya girdiğinizde sizi kısa ve gerekli olan menuleriniz karşılıyor. Sayfa bu arada çabucak açılıyor. Satışlarınız, satın aldıklarınız, mesajlarınız, teklifleriniz felan… Telefonla hepsini inceleyebiliyorsunuz. Bilgisayardan uzak olmanın dezavantajını telefonla avantaja çevirebiliyorsunuz. GG bu konuda tebrik edilmeli.

Ben genelde küçük şeylerden hoşlanırım. Küçük hediyelerden… Şöyle bir Mini Cooper, mini bir külçe altın,mini bir n97 felan… Bu site de küçücük, telefonumun ekranına sığmış olarak durunca çok mutlu oldum. Belirtmek istedim…

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: