Top

Google Chromecast Daha Fazla Ülkede Satışa Çıkacak

Google Chromecast Daha Fazla Ülkede Satışa Çıkacak

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Google Chromecast birçok ülkede daha satışa çıkacak.

Google’ın, Amerika dışında yaşayanlar için güzel haberleri var: Birkaç hafta içinde Google Chromecast daha fazla ülkede satışa çıkacak. Sundar Pichai’nin, SXSW konferansı konuşması metni aracılığıyla duyuruldu. Sundar Pichai Google’ın Android, Uygulamalar ve Chrome SVP’si.

Geçen ayki bildiriye göre İngiltere ve Avustralya için Chromecast geleceği söylenmişti çok yakında. Geçen temmuzda da Google ilk HDMI adaptörünü sunmuştu ve sonrasında da şubat ayında geliştiricilere cihazı açarak SDK’sını sunmuştu.

Pichai kesin rakamlar vermemesine rağmen, Chromecast’in satışlarının artarak devam ettiği, ünitelerce alınarak  çabucak milyonlara ulaştığına değiniyor.

35 Dolarlık bir Chromecast harika bir fırsata sahip. Tabi ki ülkemizdeki fiyatı her zamanki gibi kim bilir ne kadar olur siz tahmin edersiniz, fakat yeni özellikleri ve hizmetleri de yavaş yavaş gelmiş oldu geçtiğimiz son birkaç ayda. Geliştiricilere de artık açık bir yapıda yayınlanan SDK’sı ile uluslararası alana da hitap edileceğini duyurdular. Artık gönül rahatlığıyla platformlara özgü geliştirmeleri yapabileceklerini umut edebiliriz.

Pichai; ek olarak, konuşmasında iki haftalık bir süre içerisinde de Android SDK’nın giyilebilir cihazlar için geleceğinden bahsetti.

Ülkemizin hali ile kıyasladığımızda bu Chromecast ve SDK hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Fiyatı umduğumuz gibi olabilir mi?

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan SEO nedir? Arama motoru optimizasyonu nedir? başlıklı makalemizde arama motoru optimizasyonu nedir, backlink ve offpage hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious