Google Chromecast Daha Fazla Ülkede Satışa Çıkacak

Google Chromecast Daha Fazla Ülkede Satışa Çıkacak

by Hasan Yasin Türkyılmaz Mart 09, 2014
Önümüzdeki birkaç hafta içinde Google Chromecast birçok ülkede daha satışa çıkacak.

Google’ın, Amerika dışında yaşayanlar için güzel haberleri var: Birkaç hafta içinde Google Chromecast daha fazla ülkede satışa çıkacak. Sundar Pichai’nin, SXSW konferansı konuşması metni aracılığıyla duyuruldu. Sundar Pichai Google’ın Android, Uygulamalar ve Chrome SVP’si.

Geçen ayki bildiriye göre İngiltere ve Avustralya için Chromecast geleceği söylenmişti çok yakında. Geçen temmuzda da Google ilk HDMI adaptörünü sunmuştu ve sonrasında da şubat ayında geliştiricilere cihazı açarak SDK’sını sunmuştu.

Pichai kesin rakamlar vermemesine rağmen, Chromecast’in satışlarının artarak devam ettiği, ünitelerce alınarak  çabucak milyonlara ulaştığına değiniyor.

35 Dolarlık bir Chromecast harika bir fırsata sahip. Tabi ki ülkemizdeki fiyatı her zamanki gibi kim bilir ne kadar olur siz tahmin edersiniz, fakat yeni özellikleri ve hizmetleri de yavaş yavaş gelmiş oldu geçtiğimiz son birkaç ayda. Geliştiricilere de artık açık bir yapıda yayınlanan SDK’sı ile uluslararası alana da hitap edileceğini duyurdular. Artık gönül rahatlığıyla platformlara özgü geliştirmeleri yapabileceklerini umut edebiliriz.

Pichai; ek olarak, konuşmasında iki haftalık bir süre içerisinde de Android SDK’nın giyilebilir cihazlar için geleceğinden bahsetti.

Ülkemizin hali ile kıyasladığımızda bu Chromecast ve SDK hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Fiyatı umduğumuz gibi olabilir mi?

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: