Değişen Google+ Facebook’a mı benzedi?

Değişen Google+ Facebook’a mı benzedi?

by Hasan Yasin Türkyılmaz Mart 16, 2014
Google+’ı kullanıyorsanız, olumlu bir küçük değişiklik fark etmişsinizdir.

Bağlantı paylaşımları yeniden tasarlanarak daha fazla yer kaplıyor görseller ve daha temiz başlıklara sahip artık.  Google+’a eklenen  bağlantılar eskiden küçük bir resme ve altı çizili başlığa sahipti. Şimdiyse görseller içeriğin tamamına yayılıyor ve başlıklar siyah, mavi değil ve altları da artık çizili değil.

Küçük bir değişiklik, fakat daha öncesine göre çok daha şık gözükmekte. Bundan ilk haberdar olan Mashable. Eskiden paylaşılanlar hala eski görünüme sahipler. Fakat yeni bağlantı paylaşımları artık yeni görünüme sahipler.

 

Değişen tasarıma ait başka ilginç bir detay ise göze çarptığı hali ile Facebook’un tasarımına benzemesi. Aynı yaklaşıma sahip olan Facebook’un tasarımını da altta görebilirsiniz.

Google daha önce de Facebook’un izlediği yolu izleyerek tasarımında yenilik yapmıştı. Geçen ay, Hangouts’un iOS uygulamasında yapılan değişiklik ise Facebook’un Messenger ve WhatsApp’ın görünümüne benzer nitelikteydi.

Kaynak;
http://mashable.com/2014/03/15/google-redesgned-links/
Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

1 Comments

Yorum

  • Yasin

    Google plus’ı tercih eden tek bir kişi yok ki çevremizde. Hep Google çalışanları falan kullanıyor. Bir faydası yok yani. Batacak gibi bence hatta.

    Cevapla
%d blogcu bunu beğendi: