Top

Değişen Google+ Facebook’a mı benzedi?

Değişen Google+ Facebook’a mı benzedi?

Google+’ı kullanıyorsanız, olumlu bir küçük değişiklik fark etmişsinizdir.

Bağlantı paylaşımları yeniden tasarlanarak daha fazla yer kaplıyor görseller ve daha temiz başlıklara sahip artık.  Google+’a eklenen  bağlantılar eskiden küçük bir resme ve altı çizili başlığa sahipti. Şimdiyse görseller içeriğin tamamına yayılıyor ve başlıklar siyah, mavi değil ve altları da artık çizili değil.

Küçük bir değişiklik, fakat daha öncesine göre çok daha şık gözükmekte. Bundan ilk haberdar olan Mashable. Eskiden paylaşılanlar hala eski görünüme sahipler. Fakat yeni bağlantı paylaşımları artık yeni görünüme sahipler.

 

Değişen tasarıma ait başka ilginç bir detay ise göze çarptığı hali ile Facebook’un tasarımına benzemesi. Aynı yaklaşıma sahip olan Facebook’un tasarımını da altta görebilirsiniz.

Google daha önce de Facebook’un izlediği yolu izleyerek tasarımında yenilik yapmıştı. Geçen ay, Hangouts’un iOS uygulamasında yapılan değişiklik ise Facebook’un Messenger ve WhatsApp’ın görünümüne benzer nitelikteydi.

Kaynak;
http://mashable.com/2014/03/15/google-redesgned-links/

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan SEO nedir? Arama motoru optimizasyonu nedir? başlıklı makalemizde arama motoru optimizasyonu nedir, backlink ve offpage hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist, growth hacker, eğitmen, blogger, konuşmacı. Bilge Adam Dijital Medya Eğitmeni, G4ASW Kurucusu.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious