Top

Google’a rakip

Google’a rakip

Microsoft Google’a rakip çıkardı
27 Mayıs 2009 Çarşamba 12:40
Microsoft arama motoru konusunda da iddialı. Google’ı sallayacak siteyi test een şirket, sitenin ismini de koydu.

Masaüstü yazılım devinin bir süredir Microsoft’un şirket içi ağında ‘Kumo’ adıyla test ettiği arama motorunun ismi belli oldu: ‘Bing’

Bing, Microsoft şirket ağı içinde Kumo adıyla test ediliyordu.

Microsoft, son dönemde Apple’la iyiden iyiye kızıştırdığı rekabetin bir benzerini, İnternet araması konusunda Google ile yaşamaya hazırlanıyor.

Firmanın Apple karşısında Windows yüklü bilgisayarların daha ucuz olduğunu vurgulayan ve daha çok amaca hizmet edebildiğini ifade eden reklam kampanyasının bir benzeri, firmanın yeni arama motoru Bing için hazırlandı. Dünyaca ünlü reklam ve pazarlama dergisi Advertising Age’in haberine göre, Microsoft yeni arama motoru Bing’in tanıtımı için 80 ila 100 milyon dolarlık bir reklam bütçesi hazırladı.

Microsoft, Bing adını verdiği ve Live Search’un yerini alacak yeni arama motorunu son birkaç aydır dünya çapındaki şirket ağında test ediyor. Bing’in adını herkese duyurmak amacıyla milyonlarca dolar bütçeyle hazırlanan pazarlama kampanyasının, diğer arama motorlarının verimli olmadığı fikri üzerine hazırlandığı belirtiliyor.

Microsoft, günümüzde yapılan aramaların %40’ının yanıtsız bırakıldığını, yarısının daha önce bulunan ve işe yaramayan aramalardan oluştuğunu ve arama yapan kullanıcıların %46’sının istediği sonuca 20 dakikadan daha uzun sürede ulaştığını ifade ediyor. (ntvmsnbc)

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan SEO nedir? Arama motoru optimizasyonu nedir? başlıklı makalemizde arama motoru optimizasyonu nedir, backlink ve offpage hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious