Top

Hangi gitardan başlamalı?

Hangi gitardan başlamalı?

Bu soruyu ben çok kez kendime sordum. Çünkü etrafımda sorabileceğim kimse yoktu. Aslında internetten araştırdğınızda karşınızda sizi tatmin edecek cevaplar bulabiliyorsunuz ama ben neyi öğrendim?Hangi gitardan başlamalıyım?

Öğrendim ki; hangi gitarı beğeniyorsanız ki ister çalış olsun ister bas gibi ağır sesi yönünden olsun ister elinizin kuvveti yönünden olsun neye hevesliyseniz ve bayılıyorsanız ondan başlamalısınız. Yani ben metal müziklerdeki bas gitarın sesine hastaydım. Hala da öyleyim. Ama bana dediler ki sen gitar çalmayı bilmiyorsun onu nasıl öğreneceksin/çalacaksın. Halbuki alakası yok. Hepsinin yeri farklı ve siz neyi çalmak isterseniz onu öğrenebilirsiniz sıfırdan.

Öğrendim ki; çalmak istediğiniz müziğe göre gitara ya da enstrümana başlayabilirsiniz. Metalde bateriyi seviyorsanız ona başlayabilirsiniz ve yine benim gibi bas tutkunuysanız ondan başlayabilirsiniz. Flamenko güzel olur her yere gider derseniz klasik gitar güzel olur gibi…

Yararlı olması dileğiyle…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Gitarın akortlanması için tellerin yerleri başlıklı makalemizde akort, basmak ve gitar hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious