Top

Html ile web tasarımı(Ders Notum)

Html ile web tasarımı(Ders Notum)

html ile web sayfası nasıl hazırlanır?

bir not defteri bir metin belgesi açılarak

içine kodlar yazarak(html: aslında bir dil.Ama düz bir dil,bir derleyici,büyüktür küçüktür lerden oluşur yani taglardan oluşur)

tag ı ile başlar ve biter

web sayfası ile bazı bilgilerin tutulduğu bölüm

Baştan tekrar

İLK WEB SAYFAMIZ

body yi kapatmadan da kod yazılabilir mesela

ya da İngilizce yazmak yerine yine kod <body bgcolour=”ff ff ff” (her ff 256 bitlik renk verisi: 1. ff red 2. ff green 3. ff blue ana renkler yani;her f yrine 16 da dahil 16ya kadar sayı yazılabilir.)

bir resmi arkaplan da yapabiliriz. kullanacağımız resimlerin çalıştığımız klasörün içinde olmasına dikkat edeceğiz. kod : eğer aynı klasor de değilse eşittir den sonra d://resimler/resim.jpg gibi yazmak gerekir.

başlıg tagları h1 den h6 ya kadar ki kodlardır

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Sosyoloji Bölümü

2008-2009 Öğretim Yılı

1. sınıf

yazılanlalrı sayfanın ortasına almak için bunların başına (başlıklar içindi bunlar)

bold yazım tipi için
(alt satıra inmek için)

itailc için

altı çizili

üstü

Hehe!!!Sayfamızı kaydederken uzantısı htm ya da html olacak.

html dewamı

resim eklemek için tag

web sayfası birden fazla sayfadan oluşuyorsa; bir link koyarak geçişi sağlarız:

resmin hemen altına 1.Sayfaya git (1. sayfaya git kısmına resim koduyla resim ekleyerek de resime tıklanark geçişi sağlatabilirsiniz)( 1.html yerine bir www lu,başında http:// olacak tabi, bir adres de yazılabilir.)(adresi hazırlayabilmek için bir dosya içine not defteri ve kaynak dosyamız yerleştirilecek)

geriye internet sitesini yayınlatmak kalıyor herhangi bir domain satan yerden mesela dot.tk dan yıllık belli bir miktar para vererek adres alarak sunulur.

                    Hasan Yasin Türkyılmaz...<form action="https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr" method="post">

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Dünya'da ne oluyor ve girişimci için neresi iyi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist. Dijital medya, reklam ve growth hacking eğitimleri ve hizmetleri sunarım. PC, konsol fark etmez. Oyun oynamayı severim.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious