Top

Karagöl

Karagöl

Pazar günü erken saatte çıktık yola ailecek. Çubuk yollarından geçerek vardık serin havasına sahip olan Karagöl’e. Belki çoğu insan adını dahi duymamıştır bu gölün.

Karagöl şehir merkezinden 75 km uzaklıkta. Dağların arasında mükemmel bir yer. Trecking yapmak için ideal. Eskiden balık da tutulurdu ama artık yasaklanmış. Balık da kalmamış olsa gerek ama kurbağa ve yılanları görebilirsiniz.

Orası ayrıca bir piknik alanı gölün çevresi tamamen masalar dolu. İnsanlar pek temiz bırakmamışlar. Cahilliklerine veriyorum bunu da. Şu an özelleşmiş konumda orası ama yine de temizleyen bir ekip yok. Pek bakılmayan bir tuvaleti var. Bir maç sahası, basketbol sahası var tabi onlar da bakımsız. Çeşme de var tabi 1-2 tane… Araba parkı da sorunlu. Başkasının düşüncesizliğine maruz kalabilirsiniz. Bir başkasının da düşünceliliğine maruz kalabilirsiniz. Çünkü avea orada çekmiyor. Tek çeken hat turkcell olmalı… Birisi arabanızın önüne veya arkasına park edip de avea numarası bırakırsa sinirinizden gülersiniz.

Çok güzel vakit geçirilebilecek bir ortamda. Sessizlik arıyor olabilirsiniz.

Karagöl tepeden

Bunun için ideal bir yer. Gezip görmek için de… Bazı kitaplarda bir krater gölü olduğu yazar ama oradaki köylülerce bu farklı bir olayla açıklanıyor: Yoksul bir bebekli kadın varmış ve o gölün bulunduğu yerdeki köye gelmiş. Aç olduğundan kapı kapı dolaşmış ve ekmek için dilenmiş. Yalnız kimse de ekmek vermediği gibi kapılar kadının yüzüne kapanmış. (yanlış hatırlamıyorsam tabi) Kadına bir yaşlı adam ekmek(yiyecek) vermiş ve arkasına bakmadan ve hiç durmadan köyden uzaklaşmasını söylemiş. (söyleyen kişi için hızır lduğu söyleniyor) Kadın köyden uzaklaşırken de merak bu ya, arkasına bir bakıyor ki köy suyla dolmuş ve su ayak uçlarına dokunduğu gibi kadın taştan bir heykele dönüşmüş…

Çiftçi köylülerin o heykeli kırdığı da iddia ediliyor.

Yılan gölden kurbağa yakaladı ve içeri kaçıyor!

Tepeden öğlen görünüş

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Bronzy Cafe & Lounch başlıklı makalemizde ankara, bilardo ve bronzy hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious