Karagöl

Karagöl

by Hasan Yasin Türkyılmaz Ağustos 10, 2009

Pazar günü erken saatte çıktık yola ailecek. Çubuk yollarından geçerek vardık serin havasına sahip olan Karagöl’e. Belki çoğu insan adını dahi duymamıştır bu gölün.

Karagöl şehir merkezinden 75 km uzaklıkta. Dağların arasında mükemmel bir yer. Trecking yapmak için ideal. Eskiden balık da tutulurdu ama artık yasaklanmış. Balık da kalmamış olsa gerek ama kurbağa ve yılanları görebilirsiniz.

Orası ayrıca bir piknik alanı gölün çevresi tamamen masalar dolu. İnsanlar pek temiz bırakmamışlar. Cahilliklerine veriyorum bunu da. Şu an özelleşmiş konumda orası ama yine de temizleyen bir ekip yok. Pek bakılmayan bir tuvaleti var. Bir maç sahası, basketbol sahası var tabi onlar da bakımsız. Çeşme de var tabi 1-2 tane… Araba parkı da sorunlu. Başkasının düşüncesizliğine maruz kalabilirsiniz. Bir başkasının da düşünceliliğine maruz kalabilirsiniz. Çünkü avea orada çekmiyor. Tek çeken hat turkcell olmalı… Birisi arabanızın önüne veya arkasına park edip de avea numarası bırakırsa sinirinizden gülersiniz.

Çok güzel vakit geçirilebilecek bir ortamda. Sessizlik arıyor olabilirsiniz.

Karagöl tepeden

Bunun için ideal bir yer. Gezip görmek için de… Bazı kitaplarda bir krater gölü olduğu yazar ama oradaki köylülerce bu farklı bir olayla açıklanıyor: Yoksul bir bebekli kadın varmış ve o gölün bulunduğu yerdeki köye gelmiş. Aç olduğundan kapı kapı dolaşmış ve ekmek için dilenmiş. Yalnız kimse de ekmek vermediği gibi kapılar kadının yüzüne kapanmış. (yanlış hatırlamıyorsam tabi) Kadına bir yaşlı adam ekmek(yiyecek) vermiş ve arkasına bakmadan ve hiç durmadan köyden uzaklaşmasını söylemiş. (söyleyen kişi için hızır lduğu söyleniyor) Kadın köyden uzaklaşırken de merak bu ya, arkasına bir bakıyor ki köy suyla dolmuş ve su ayak uçlarına dokunduğu gibi kadın taştan bir heykele dönüşmüş…

Çiftçi köylülerin o heykeli kırdığı da iddia ediliyor.

Yılan gölden kurbağa yakaladı ve içeri kaçıyor!

Tepeden öğlen görünüş

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • çiğdem

    Çubuk yollarıdan geçtik dediğine göre, Ankara’dan bahsediyorsun. Ve ben gerçekten Karagölü hiçbilmiyorum 22 yıllık bir Ankaralı olarak 🙂 çekimler sana ait sanırım, tebrik ederim 🙂 detaylar güzel.

    Cevapla
    • trkylmz

      Evet Ankara’da Karagöl. Gitmekten bıkabileceğin bir yolu var ayrıca. Keçiören’e 75 km uzakta. Ayrıca Teşekkür ederim.

%d blogcu bunu beğendi: