Lost’un Finali bir Hüsran!

Lost’un Finali bir Hüsran!

by Hasan Yasin Türkyılmaz Mayıs 31, 2010

6 yılı beraber geçirdik ama boşuna geçirmişiz meğer. Bir serzenişim var duyamayacaklara…

Böyle bitmemeliydi. Mantıklı nedenlere oturtulmalıydı en azından. Mesela 6.sezon başladığında somut dünyada mutlu olduklarını ve diğer insanlarla temaslarını görüyoruz. Madem insanlarla konuşuyorlar demek ki somutta da varlar. Bir manevi alem değil gerçek alemde var olduklarını hissettirdiler bize. Ama bir bakıyoruz meğer imgelemlerden oluşmuş herşey. Sezonlar arasında da tam bir bağ yok. Yani hepsinin ayrı ayrı yazıldığı ve insanları sadece ekrana bağlamak olduğu sonucu ortaya çıkıyor.

Yine Amerikan emperyalizmi uyuttu bizi. Bence sonu nasıl mı bitmeliydi? Bazı şeyleri simgelere dökmüşlerdi. O zaman ada da dahil herşey simge olarak devam etmeliydi ve bunlar gerçek hayata adada ölerek ve birşeyleri başararak aktarılmalıydılar. Yani 3, ya da 4, sezonda gerçek hayata döndüklerindeki gibi berbat hayata değil gerçek sevgiyi yani ışığı elde ederek 6.Sezondaki mutlu yaşamlarına dönmeliydiler diye düşünüyorum.

Benim bu yazımda da dikkat ederseniz belirli bir tutarlılık ve geçerli bilgi yok. Böyle diziye böyle eleştiri yakışır diyorum. Boşa geçireceğiniz vaktiniz varsa bu tip dizileri izlemekten çekinmeyin derim ben.

Social Shares

Bültenime kaydol!

İster soru sor, ister yazılarımdan ve etkinliklerimden haberdar ol...

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

%d blogcu bunu beğendi: