Top

Microsoft ilk yarıyı 893 Milyon Dolar Karla Kapattı Surface ve Xbox Sayesinde

Microsoft ilk yarıyı 893 Milyon Dolar Karla Kapattı Surface ve Xbox Sayesinde

Microsoft’un açıklamasına göre Surface gelirleri ilk çeyrekteki 400 milyon dolardan ilk yarıdaki 893 milyon dolara katlandı. 3.9 milyon Xbox One ve 3.5 milyon tane Xbox 360 satışı gerçekleşti. Gelirleri ikiye katlatan ise Microsoft’un tablet bilgisayarı satışları.

Şirket için mükemmel haberler bunlar. Üstelik geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 900 milyon dolarlık envanter gideri vardı şirketin orjinal Surface RT için. Microsoft kesinlikle ikinci defa daha başarıyı yakalamış durumda  tam anlamıyla raflardan uçan Surface 2 ve Surfacae Pro 2 sayesinde.

Donanım satışlarını konuşurken, şirket hali hazırda 7.4 milyon adet Xbox konsolunu perakende kanalıyla satmış durumda. Modellere indirgersek, 3.9 milyon Xbox One konsolu ve 3.5 milyon adet Xbox 360 konsolu satılmış durumda.

Görsel;

http://www.gettyimages.co.uk/detail/news-photo/microsoft-ceo-steve-ballmer-shows-the-new-tablet-called-news-photo/146525442#

 

Kaynak;

http://thenextweb.com/microsoft/2014/01/23/microsoft-says-surface-revenue-doubled-400-million-q1-893-million-q2

 

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Amazon “ileriye yönelik” kargolamayı tescilledi başlıklı makalemizde Amazon, erken kargolama ve ileriye yönelik hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious