Mor Civciv

Mor Civciv

by Hasan Yasin Türkyılmaz Temmuz 27, 2010

Benim minik kuzenim birkaç arkadaşıyla para toplayarak 2 TL’ye mor bir civciv almışlar. Hayvanı satabilmek amacıyla bu renge boyamışlar ve ne hale getirmişler.

Çok tatlı bir görünüme de sahip tabi… Her gören beğeniyor, hayran kalıyor, oyuncak gibi onunla oynuyor. Nedendir bilmem, ben hızlı hızlı yürüyünce de peşimden koşarak geliyor bir müddet, sonra duruyor ve uzun süre kıpırdamıyor. Bu halinden tavukların familyasından olduğunu anlayabiliyorsunuz zaten, belki de beni annesi sanıyordu :D. Çok küçük olduğu için bu tavuk familyasından ziyaretçimizin peşinden dolanıp bir zarar gelmesin diye takip edip durduk. Ama nereye kadar tabi, ziyaretim kısaydı benim anneannemlerde.

Gelişini de anlatayım… Gelir gelmez kese kağıdının içinden çıkardık. Kese kağıdında satılması da ayrı bir mesele. Anneannem; tecrübelerine dayanarak ekmek ufaladı, su koydu çay tabağına. Biz bunları yiyip içmeyecek sanırken hepsini bitirdi, hatta ekmekleri benim elimden de yedi. Çok acayip bir duygu bu… Evdeki muhabbet kuşumuz asla elimizden yemez ve elimizi gagalar hatta. Bu öyle değil. Cana yakın bir şekilde elimizde temas kuruyordu.

Elime alıp havaya kaldırdığımda hata ile iki defa yere düşürdüm. İçim nasıl yandı tahmin edemezsiniz ama bir daha da elime almayayım dedim kendime. Ama her gelen bir el attığı için içimin acıttığı kadarıyla, gidici diye ümidimi kestim, herkesi uyarmaya çalıştım iyi bakın, dikkat edin felan diye ama öğrendim ki ortaklaşa aldıkları için mor civcivi, paylaşımlı olarak evlerde dolaşacakmış. Çabalarımın boşa çıktığını siz de anlamışsınızdır.

Kuzenim gözlüklü olan… O ve anneannemin denetiminde birşey olmamış civcive, ama sıra diğerlerine gelince… İki gün dayanamamış civciv… Ölüm nedenini, şeklini hiç soramadım, sormadım. Bir de o pişmanlığı duymak istemedim. Ama o pazarlama amacı güdülerek mora boyanmış, kese kağıdında satışa sunulmuş ve ortaklaşa biriktirilen parayla alınan civciv, daha fazla oyuna dayanamamıştı.

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

0 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Anoummm çok tatlı olmuş boyanınca gerçekten..Bu arada yazıyı okurken,peşinden gelme durumunu anlatıp,seni annesi sanmasını düşünmen çok hoşuma gitti :))
    Fakat yazının devamı çok iç açıcı değilmiş..Allah rahmet etsin… :((

    Cevapla
    • Hasan

      Teşekkürler. Evet Allah rahmet etsin zavallıma…

%d blogcu bunu beğendi: