Mozilla Firefox 4 Beta

Mozilla Firefox 4 Beta

by Hasan Yasin Türkyılmaz Şubat 15, 2011

Mozilla firefox yeni beta sürümünü tanıttı ve kullanıcılardan geri bildirimler alarak gelişimi sürdürüp kararlı hale getirmek için çalışılıyor. 1 milyonun üzerinde geri bildirim  alınmış. Ve kullanıcılardan geliştirmeye katkıda bulunmaları istenmekte hala.

Peki değişimler neler?

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi, tablar ve görünümler çok harika bir hal almış. Özellikle indirme çubuğu sayfa olarak çılmıyor artık. WebGL Linux’ta tekrar aktif edilmiş. Firefox sync eklenmiş. Ama her bilgisayar için bir anahtar kodu(dizi olarak) girmek zorunda kalıyoruz. Eklentiler, sayfaların açılışı da bir hayli kararlı.

Peki sorunlar neler?

Karşılaştığım birkaç soruna değineyim. Eklentilere çok yoğun önem verilmiş, sayfaların görünümüne de ve kullanımına da. Ama tema değişikliği yaptığımda, mesela şu an yazıyı yazarken eski temaya dönüş yaptı. Nedeni ise temaların sürüm ile uyuşmaması. Ayrıca Norton Internet Security ki yer imlerini saklar ve şifreleri rahat ve güvenlice doldurmanızı sağlar, eklentisi çalışmıyordu yeni sürümde. Ekranı slayt yapıyormuş gibi tam ekran kaplıyor ve diğer nesnelere ulaşamıyorsunuz ama kullanım kolaylığı ile arkaplana ulaşaibliyorsunuz.

Yararlı olması dileğiyle…

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: