Top

(N95 8 gb) Telefonumu Türkçeleştirdim ve Yazılımını Güncelledim!

(N95 8 gb) Telefonumu Türkçeleştirdim ve Yazılımını Güncelledim!

19 Nisan’da tüm gün boyunca yaptığım hatalı çalışmalar sonunda bunu da başardım. Telefonu maşallah çok sağlam üretmişler.Benim işkencelerime dayanabildi doğrusu. Bir sürü forum gezdim. Nokia’nin sitesini ezberledim. Sis uzantılı yazılımların destek sitesini ezberledim ve sonunda yaklaşık 5 saat süren bir yedekleme sonunda bunu başardım. Telefonum artık Türkçe ve en güncel yazılıma sahip. Ayrıca internet ve n-gage ayarları da harika…

Bunu nasıl yaptım?’ a gelirsek eğer; ilk önce dediğim gibi forumları dolaştım.Neden mi? Şunun için; her telefon için ayrı ayrı bir üretim kodu var.(production code) Bu kodlar o telefonun nereye ait olduğunu ve yazılımın güncelleştirilirken ki yazılıma ait olan dil kodunu içermekte. Ben daha önce buna ait bir yayımda bulundum, bakabilirsiniz (Burada). Burdan telefonunuza uygun kodu ancak şöyle telefonunuza yazabilirsiniz. Bu adresten nemesis service suite programını indirebilirsiniz. sonrasında programı kulllanabilmeniz iin telefonla beraber,pc suite ‘i de yüklemeniz ve telefonu tamı tamamına görmesi gerekmekte.(her bir driver’in yüklü olması gerek yani) Pc Suite’i ve NSS’yi yükledikten sonra telefonu takın.

Sonra bilgisayar telefonu görecek. Gördüğündeyse NSS’yi açın ve büyüteçe tıklayın,ardından phone info’ya. Scan’a basın devamında ve telefonu okuyunca da sağ tarafta product code var üstte burada yazının çıkması için read’e basın ve okusun telefonun kodlarını.Telefon üretim kodunu gördüğünüzde Güncel olan üretim kodunu oraya girin ve enable’a tıklayın. Ardından altta read’in yanında write’a tıklayın.Telefonunuzun kodu Tr üretimli gibi olacak yani TR yazılım güncellemesi yaptığınızda telefonunuz güncel ve türkçe olacak benimki gibi.

Bunu yaptıktan sonra ya da önce farketmez, telefonunuzun yedeğini almanız gerekli/gerekti. Yedek işlemini ve bu kod değişiminden sonra Pc Suite aracılığıyla ya da Nokia’nin sitesine gidip üretim kodunu da oraya girmeniz gerekmekte. O koda göre sizin telefonunuz ve yazılımınız gosterilecek ve indireceksiniz. other languages’tan Türkçe’yi seçmelisiniz. İndirdikten sonra da telefon bağlı olacak tabi, yazılımı güncelleyin. Türkçe olduğundan sizi yönlendirecektir. Rahatlıkla 15 dk sonra

Türkçe telefonunuzu kullanacaksınız. Size başarılar diyeyim…

Ben şu an kullanıyorum.Türkçe’nin gözünü seveyim, T9’un da. 😀

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Tarayıcı kullanım oranları 2016: Kasım, mobil, masaüstü, listesi başlıklı makalemizde kullanım, oranları ve tarayici hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious