Top

Nokia BH-503 Bluetooth Headset İncelemesi ve Türkçe Kullanım Klavuzu(Manual)

Nokia BH-503 Bluetooth Headset İncelemesi ve Türkçe Kullanım Klavuzu(Manual)

Teknik detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Teknik detaylarını gördükten sonra şimdi de izlenimlerimi aktarayım:

Bu cihaz bir harika! İki tarafta da 35W ses gücü var. Müzik dinlerken harika bir deneyim yaşıyorsunuz. Onsuz dışarı çıkmak istemiyorsunuz. Ama tabi sıcak havalardaysanız kulak civarı terliyor. Yağmurlu havada da çıkamazsınız. Çünkü ıslanırsa bozulur. Güneşin altında da pek durmamalı, yine zararlı. Ama müzik dinlemek bu cihaz ile paha biçilemez.

Mikrofonu da dahilinde olduğu için konuşma gerçekleştirebiliyoruz. Yalnız insanların içerisindeyken konuşmak sakıncalı olabilir, çünkü karşı taraf sizden çok, ortam sesini duyuyor ki bu da otobüs gibi bir yerde iseniz sizden çok çevreyi duyarsa sürekli ‘Ne?!’ diye bağırmanıza bu da insanları rahatsız etmenize yol açacak. Ama yolda yürürken yine insanlar arasında pek bir sorun arz etmiyor. Konuşmada arada sırada yok olma oluyor o da bluetooth deneyiminden kaynaklanıyor.

Bluetooth’un çoğu konuda eksik olduğunu düşünüyorum özellikle bu cihazdan sonra(cihazda bir sorun yok, harikadır kendisi). İnsanların arasında telefonla konuşurken şehir akışı içindeyken, bağlantıyı o kadar çok şey etkiliyor ki konuşma berbat hale geliyor.

Maksimum 10 M dahilinde cihazla bağlantı harika oluyor. Bu iyi bir şey. Yalıtılmış ortamda bağlantı harika ama etraftaki etkileyiciler fazlaysa zayıflaşıyor. O kadar çok gücü var ki insanlar arasındayken çoğunlukla kısık seste müzik dinlemek zorunda kalıyorsunuz. Birazcık da hafif kaba bir görüntüsü var ama siz bunu takmıyorsunuz ses deneyiminden dolayı bu yüzden insanlar size bakarken hayranlıklarına gülümsüyorsunuz. Cihazın yan tarafında bir de ışık yanıp sönüyor. Bağlantı kurulduysa belirli sn. aralığı boyunca mavi ışık yanıp sönüyor. Böylece karanlıkta belli oluyorsunuz. 🙂

Cihaz genel olarak harika ama ense kısmı zamanla yumuşuyor ve kafaya oturuyor. Benim puanım bu cihaz için %80

Şimdi de Kullanım klavuzunu(manual) aktarayım sizlere. Bildiğim kadarıyla kullanım klavuzu(manual)’nda Türkler hiçe sayılmış: …diye sanıyordum ki Türkçe kullanım klavuzunu da buldum. Onu da buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Düzenleme: Kulaklığın bir eksi tarafı daha var. O da süngerlerin yedeğinin olmaması ve değiştirilebilir olmaması. Aynısı batarya için de geçerli. Ama şunu düşünmüş de olabilirler. Kullandıkları süngerler kaliteli bir sünger olduğundan cihazın ömründen fazla kullanım olanağı sunuyor olabilir. Aynısı yine batarya için de geçerli. Ben hep olumsuz yönlerini söylemiş gibi oldum ama fark ettiğiniz gibi 80 puan aldı yani, gene de harika bir üründür kendisi.

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist. Dijital medya, reklam ve growth hacking eğitimleri ve hizmetleri sunarım. PC, konsol fark etmez. Oyun oynamayı severim.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious

 • Emre

  Ben de bu kulaklığı 2 senedir kullanıyorum. Kulaklık durmadan boynumda hiç çıkarmıyorum neredeyse 😀

  Sünger kısmı doğru uzun süre dayanıyor ama artık sünger erimeye ve yırtılmaya başladı birkaç yerinden de parça kopmadı değil 🙂 Bu kadar kullanıma göre çok dayandı bile. Bende halen yeni sünger arayışındayım 🙁

  • nefarkederki

   Umarım yedek parçasını bulursun. Çünkü cihaz güzel gerçekten. Ama değiştirilebilir yapmamaları minik bir eksi işte. 🙂

 • yunus emre karatatar

  arkadaşlar merhaba, bu kulaklığa bugün sahip oldum. Çinden sipariş etmiştim, bugün elime ulaştı. Fakat telefon ile bağlantısını yapamadım. Yardımcı olabilecek olan varsa yunuskaratatar@gmail.com

  • Eposta gönderilmiştir size konuya dair. Kolay gelsin…