Top

Portal

Portal

Portal, Valve’e ait bir oyun.

Siz bir odada uyanıyor ve başlıyorsunuz. Bir deneksiniz siz bu oyunda ve emin olun, kesinlikle bunu hissedeceksiniz. Acaba birileri beni mi deniyor, gibi bir hisse kapılacaksınız.

Zekanızı küçümseyen birileri varmış hissi yaratılmış diye düşünerek ben bu oyunu oynamaktan vazgeçtim. Ama şu tarafını çok sevdim o da, ateş ediyorsunuz ama kime ölmüyor, portal açılıyor hepsi bu. Kısa yollar açarak önümüzdeki engelleri yıkıyoruz. Sonra ‘Vay be, ben ne zekiymişim!’ gibi bir vehme kapılınca aklınıza şu gelmiyor değil, ‘Acaba Valve, bizi küçümseyip bu tip işler yapabiliyor olduğumuzu görmek mi istiyor?’. Biliyorsunuz her yerde kameralar var gerçek hayattaki gibi. Ve bu da bizi denetim altına almak ya da ticari etkinliklerimizi değerlendirmek adına kullanılır. Acaba o oyun için de geçerli mi dersiniz?

Bu oyunu Steam’den elde edebilirsiniz. Tahmini fiyatı 25 dolar olmalı. İndiriyorsunuz hemen 2 saat içinde bilgisayara. Çok zevkli ama durağan bir oyun. Sürekli düşünüyorsunuz oyun oynarken. Sizi ekrana boş boş bağlamıyor. Tavsiyemdir ama yüz üzerinden 65 puan alır benden.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Call of Duty World At War 1.5 ve 1.6 için Multiplayer oynama! başlıklı makalemizde at, call ve duty hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious