Portal

Portal

by Hasan Yasin Türkyılmaz Temmuz 08, 2010

Portal, Valve’e ait bir oyun.

Siz bir odada uyanıyor ve başlıyorsunuz. Bir deneksiniz siz bu oyunda ve emin olun, kesinlikle bunu hissedeceksiniz. Acaba birileri beni mi deniyor, gibi bir hisse kapılacaksınız.

Zekanızı küçümseyen birileri varmış hissi yaratılmış diye düşünerek ben bu oyunu oynamaktan vazgeçtim. Ama şu tarafını çok sevdim o da, ateş ediyorsunuz ama kime ölmüyor, portal açılıyor hepsi bu. Kısa yollar açarak önümüzdeki engelleri yıkıyoruz. Sonra ‘Vay be, ben ne zekiymişim!’ gibi bir vehme kapılınca aklınıza şu gelmiyor değil, ‘Acaba Valve, bizi küçümseyip bu tip işler yapabiliyor olduğumuzu görmek mi istiyor?’. Biliyorsunuz her yerde kameralar var gerçek hayattaki gibi. Ve bu da bizi denetim altına almak ya da ticari etkinliklerimizi değerlendirmek adına kullanılır. Acaba o oyun için de geçerli mi dersiniz?

Bu oyunu Steam’den elde edebilirsiniz. Tahmini fiyatı 25 dolar olmalı. İndiriyorsunuz hemen 2 saat içinde bilgisayara. Çok zevkli ama durağan bir oyun. Sürekli düşünüyorsunuz oyun oynarken. Sizi ekrana boş boş bağlamıyor. Tavsiyemdir ama yüz üzerinden 65 puan alır benden.

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: