Top

Salt, O bir casus! Ama hangi tarafta?

Salt, O bir casus! Ama hangi tarafta?

Bu filmin adı Salt, duymuş olmalısınız ki bir casusu konu alıyor ve rol de kime ait? Angelina Jolie!

Aksiyon filmlerinde de gördük kimi zamanlar Jolie’yi. Mesela Mr & Mrs Smith, Wanted adlı filmlerde… Bu tip hareketli, aksiyon dolu filmlerde harika bir oyunculuk gösteriyor. Beğeniyle izlemenin ötesinde hayran kalıyor ve erkekler ilk defa buralarda bu kadında şehvet aramadan izliyorlar. Jolie, takdire şayan bir oyunculuk sergiliyor; bu ajan, kovalamaca konulu siyaset içeren kurguda.

Kurguya değinmek gerekirse… Saçmalıklar ile karşılaşacaksınız. Ama senaryoya bağlandığınızda, yani izlemeye başladığınızda sonuna kadar sürükleyecek sizi. Sıkılmayacaksınız. Bunu da Jolie sağlıyor tabi ki.

Amerika’da çalışıyordur CIA ajanı olarak Salt. Rusların planına uygun olarak yetişmiştir ve Amerika’ya saldırılacak gün gelip çatmıştır. Yalnız Salt, sanıldığı gibi birisi değildir. Ve herşey bununla başlar. İntikam, vatanseverlik ki Amerikan emperyalizminin bir örneği daha çıkmıtır karşımıza. Rusları aşağılayan, kötüleyen bir film aynı zamanda ki Rusların emelleri de ortadadır bize göre. Bu yüzden öfkeleri de arkalarına almışlardır. Bu yüzden başarı yakındır Onlar için

İzlediğinizde fark edeceksinizdir ki, müslümanların da öfkesini alttan etkilemeye çalışarak hem müslümanların Ruslara karşı öfke duymasını sağlamak, hem de Amerikalılara karşı da sevgi beslenmesini istemişler. Böylece de film tutulacaktır. Hatta ödül bile alcaktır. Görebileceğiz yakında.

İzlemeye doyamazsınız aslında. Ama ben bir kez daha izleyemem bu psikolojik savaş içeren filmi.

Oyunculuk ve kurguya ya da tekniğe bakarsak %85 ama, amaca baktığımızda %65’lik bir gücü var bu filmin.

İyi seyirler…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Yahşi Batı başlıklı makalemizde batı, cem ve küfür hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious