Top

Şinasi’deydi Sunay Akın

Şinasi’deydi Sunay Akın

Sunay Akın 10 Ocak’ta Ankara Devlet Tiyatro’larının Şinasi Sahnesi’ndeydi.

Şinasi sahnesini bulmak verilen adrese göre kolay olmadı. Özellikle google maps’tan bakıp da ‘Aa yakınmış!’ deyince insan hataya düştüğünü fark ediyor. Neyse gösteriden önce sahneyi bulduk ve uzun bir müddet bekledik tabi erken geldiğimiz için.

Salonu doldururken oturulacak yerlerin ne kadar dar olduğunu fark ediyor insan, sürekli sonradan gelen insanlardan ayağa kalktığımızdan dolayı… Saat geldi bir kaç dakikalık bir gecikme ile Sunay Akın, sahnedeydi.

Sunay Akın’ı televizyonlardan görmeye alışkındım ama bir bakıma bu kadar yakından da görünce ve hareketlerini daha detaylı inceleyince anlaşılıyor. Zaten adam, tarih merakına sahip ve  bunu çok iyi değerlendiriyor. Zeki olduğunu söylemeye gerek yok. Olmasaydı, kendi deyişiyle “…argosuz güldürme…”yi başaramazdı, hem de tarihi kullanarak. Hareketleri biraz enteresan geliyor tabi. Ama anlatışına ve kendi ruh haline çok harika bir renk katıyor bu ilk anda fark edemiyorsunuz. Neyse gösteri nasıldı’ya geçeyim…

Gösteriye ilginç sorularla başladığında insanlar bunun bir güldürü olduğunu sandı ama değildi. Tarihin yaşattığı bir acıydı ve bize bunu tattırdı. Harika anlatımıyla büyülendik büyülendik ama sadece bu böyle olmadı. Tarihten de bir şeyler öğrendik hem de hiç öğretilmeyen şeylerden. Her tür konuya değindi. Kısaca Ankarılı’ya farklı bir tat bıraktı. Ve içimizde bu tat hep bir yerlerde duracak.

Gösterinin tamamından bahsetmek olanaksız tabi sizin görmeniz gerekirdi. Sonlarına yaklaşınca da meşhur Sunay Akın’ın kurduğu Oyuncak Müzesi’nden bahsetti yine kendine öz anlatımlarıyla. Oyuncakların ve onların tarihlerine de değindi.

Gösteri bitinceyse hafif bir tebessüm ve düşüncelilikle evlerimize yollandık tabi. Ne yazık ki kitap imzalama törenine kalamadım. Bir üzüntü nedeni bu benim için…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Beyaz Bant M. Haneke...(Film incelemesi) başlıklı makalemizde bant, beyaz ve çocuk hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious