Siteye Reklam Almak

Siteye Reklam Almak

by Hasan Yasin Türkyılmaz Ağustos 05, 2009

Herkes bilir para kazanmanın yolu reklam almaktan geçer. Ama reklam alabilmek için önemli şirketlerden iyi bir hite sahip olmanız gerekmekte yoksa size reklam vermemekte. Bense size daha farklı birşeyden söz etmek istiyorum. Sitenize 10000 lik bir hit çekemiyor olabilirsiniz ama hatırı sayılır da bir ziyaretçiniz varsa hiç üzülmeyin siz de reklam alarak en azından host’unuzun giderlerini karşılayabilirsiniz. Bunun içinse red alacağınız için korkmayın. Size, red almadan reklam alabileceğiniz şirketleri(adresleri)  tanıtacağım şimdi ;

 1. En iyisi Reklamstore… Adresine .  Bu reklam sitelerine girdiğinizde yönergeleri takip ederek üye olun ve sitenizi onaylı konumuna getirin ve reklam kodlarınızı sitenizin en güzel yerlerine kullanıcıyı sıkmayacak şekilde koyun.  Tıklama başına en iyi geliri getirin reklamstore, ayrıca kolay ve güzel bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ben diğer sitemde bunu kullanıyorum.
 2. İyilerden Adhood… Adresi . Bu reklam sitesi de ayrı ve güzel bir gelir kaynağı. Çeşitli özelliklerde reklamlara sahip ve bu yüzden de bir hayli avantajlı. Ben sitemde bunu kullanıyorum örneklerini sayfalarımda görebilirsiniz. En önemli reklamıysa Toolbar. Head arasına koyduğunuz koduyla ilk sıralarda açılır. Sistemi pek kasmaz ama birazcık gecikme yapıyor doğrusu site açılırken siz de farketmişsinizdir.
 3. Eh işte Adtech… Adresine…Reklamlarından tıklama başı ve gösterim vs’den iyi kazandıranlardan birisi de adtech yalnız sorunlu herhalde.  Arkadaşlık siteleri vs reklamları fazla ve siteye giren kişileri kaçırabilme ihtimali olduğu gibi insanların onlara tıklama olasılığı da az…
 4. İlk tecrübem Reklamdor… Adresine. Basit bir internet sayfası ve pekd e iç açıcı olmayan bir raporlama arayüzüne sahip. En iyi özelliği pop-up reklamın gösterimine/ gösterim başına 1 TL vermesi. Tabi bu limit bazen değişmekte. Ha bir de şu durum var ziyaretçinin canı tabiki pop-up ‘ı görünce sıkılır ve tadı kaçar. Her tıkladğında açılan bir reklamsa siteden uzaklaştırmakta. Hiç beğenmediğim içinse bırakmak zorunda kaldığım bir reklamcı…
 5. Hiç denemediğim ve denemek de istemediğim Clicktotrink .Bu da tıklama başına para veren ayrı ama basit bir reklam şirketi değmeyecek bir kategori sonu..

Yararlı olması dileğiyle..

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

3 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • webisweb

  Selam..
  Farkındamısınız bilmiyorum ama atladığınız bir site Google Adsense olmuş çok iyi paralar kazanabilirsiniz örnek kendimi verebilirim.
  Sonra adtech iyi bir firma fakat reklamları iç acıcı değil.Site kuruşuna kadar her ay hesabınıza parayı yatırıyor.Şu sıralar Reklamstore u deniyorum diğerleri hakkında pek fikrim olduğu söylenemez.

  Kolay Gelsin..

  Cevapla
  • Hasan

   Selamınız bizimle,
   Evet farkındayım. Yazıda belirttiğimi ifade etmek isterim ki, siteniz gerçekten pek fazla hit almıyorsa demişim. Ne ki bu durumda zaten google ve adklik, adz reklamlarını vermiyor. Buna dayanarak yazının genelini, az hit alan sitelere dair reklam yayınlamak konusu etrafında şekillendirmiştim.
   Sitemde şu an adtech var ve gerçekten çok kaliteli ayrıca reklamstore ve adhood da bir ayrı harika…
   Okuduğunuz ve yorumlar bıraktığınız için teşekkürler…

 • webisweb

  Bazen yazıyı okurken direk ortalarına bakıyorum..

  Cevapla
%d blogcu bunu beğendi: