Siyah ve Beyaz

Siyah ve Beyaz

by Hasan Yasin Türkyılmaz Mayıs 23, 2011

Daha öncesinde hastayken yani, 3 tane bebeğime dair yazacağım yazım var demiştim. Birisi muhabbet kuşum Kivi, diğer ikisi ise anneleri terk ettiği için bizim bakmak zorunda kaldığımız siyah ve beyaz kedicikler. Nam-ı diğerleri, panter ve şeker.

Panter erkek ve simsiyah. Şeker ise beyaz ve dişi. Şekerin üzerinde kalp var siyah bir desen ile. Bunlar en başta 5 kardeştiler. Diğer 3 kardeşi de akrabalarım sahiplenmişti. Ama ne yazık ki birisi kaybolmuş. Diğerleri ise köy yaşamına adapte olmak üzereymiş. Bizim elimizde de bu iki şeker kaldı.

Siyah; ağır abidir, upuzun olur uyurken, kendini her daim sevdirir, sessiz, sakin, manken gibi yürüyüşe sahip, zeki bir kediciktir kendisi. Acıktığı an herşeyi yer, çekilir kenara. Dışarıyı merakla izler. Durumlar bozuldu mu saklanacak yer arar. Arada kendisi il patileşiriz. (merhabalaşma):D Akıllıdır.

Beyaz ise; hanım hanımcık, yerinde duramayan, oyuncu, meraklı mı meraklı, et bulduğunda muyu muyu diye zevkten dört köşe olarak yiyen bir kediciktir. Miyavlaması kalbimizi acıtır. Çünkü duygu sömürüsü yapmaktadır. Dışarıdan çok
korkar. Bir ses duydu mu saklanacak delik arar. Eh dişi olduğundan herhalde korkar çoğunlukla ama yumuşak sesimizi duydu mu gelir yanımıza. Bu da akıllıdır ama iç güdülerini dinler çoğunlukla.

İkisini de kuma alıştırdım. Hiç kuru mama yemediler. Önlerine ne koyduysak yemek zorunda kaldılar. Kötü huyları da yok. Yalnız aşılarını yaptırmadık daha, ama onu da belediyeler ücretsiz ya da çok düşük ücrete yapmaktalar.

Ama gelin görün ki siyah ve beyaz için hoş bir durum yok. Çünkü benim kedilere alerjim var, kardeşimin de alerjik astımı var. Dolayısıyla hapşırma, kaşınma, öksürme eksik olmamakta bizlerde. Biz ilk durumdan kurtardık kedicikleri ama şimdi birilerinin bizi kurtarması gerek. Sonuç budur ki; sahiplenecek bir aile arıyoruz Ankara içinde. Kedilerimizin ve ailesinin halini hatrını sormak da bir umudumuz. Eğer ilgilenirseniz, sahiplenmek isterseniz bu şirinleri Buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: