Snopy V5H USB PRO Realistic Vibration Wheel

Snopy V5H USB PRO Realistic Vibration Wheel

by Hasan Yasin Türkyılmaz Temmuz 08, 2009

Haziran’ın 16’sında elime geçmişti ama şimdi yazmaya muktedir olabildim. Chip’in sayfalarında gördüğümü hatırladığımda dükkandaydım ve sınavlarımda bittiği için binbir hevesle aldım. Ben 70TL’ye aldım. Ama sizler 50TL ve aşağısına da bulabilirsiniz.Aldığıma da değecek bir ürünmüş keşke zamanım olsaydı. Daha çalışmalarımı yetiştiremedim ameliyat olduğum için. Neyse incelememe döneyim.

Ürün o derecede başarılı olduğu kadar fiyatı da performansına görece ucuz. Ben kazık yedim tabi. Araştırmak herşeyin birinci kuralı olmalı. Direksiyonu tanımlamak gerekirse tam bir çakal kasa.( Gençgrafik’teki Cihan abinin deyimiyle) Direksiyon diğer ucuz olan konsollara göre gerçekmiş gibi bir deneyim yaşattırmakta oyunu oynarken. Gaz ve fren pedallarına sahip. Bunların kaymaması için altlarında süngerler var ve pedallar da yaylı. Onlar da güzellik sunuyor oyundayken. Titreşime sahip olması da ayrı bir avantaj. En azından duvara tosladığınızda çarptığınızı anlayabiliyorsunuz. Yolda giderken bile titreşimler oluşturuyor. En önemlisi oyunun bunun için belirtmiş özelliklerde olması gerekiyor. Yani oyunda yoksa konsol için belirgin ifadeler, siz bundan zevk alamazsınız. Ama ben bunu Collin Mcray 05 ile ve NFS Undercover ile test edebildim. Konsol olunca anlıyorsunuz ki siz daha önce bu oyunu hiç oynayamıyormuşsunuz. Direksiyonun üzerinde 12 civarında buton ve bir de d-pad var- yer yön ayrımı için. Çünkü başka birşeyler de atayabilirsiniz ve oynayabilirsiniz. Uçak similasyonu, tren simülasyonu gibi…

Harika bir konsol fiyatına göre… İnsan isterdi ki Logitech’in profesyoneline ki 540 tl fiyatı sahip olsun insan ama bu bir zevk ve para işi. Zamanın da olması şart. Bizlerin at gibi kuş gibi çalışması gerekirken böyle oyun konsollarıyla zaman geçirmek neyimize…

 

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

8 Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • İrfan

  Gaz fren pedallarında yarım gaz verme gibi seçeneğin var mıydı?

  Cevapla
  • Hasan

   Ortasında yer alan kromaj görüntülü yerdeki 13 tuşun tam ortasında bir tuş var. Ona bastığınızda kırmızı ışık yanar. O yandığında hem titreşim açılır hem de hassas ayar açılır.

   Siz sağa sola çevirdikçe çevirmenize göre de tekerlek o derecede döner, gaza ne kadar basarsanız araba da o hızda hızlanır. Tıpkı gerçekteki gibi… Sabit basarsanız yarım olarak, arabanın hızı da sabit olur. Tabi uyumlu oyunlarda… Ayrıca titreşim başladığında snopy yazan yerde mavi ışık ortaya çıkar titreşimin derecesine göre.

 • ali

  bu uymlu oyunlar hangisi bir yardım cı olur musunuz

  Cevapla
  • nefarkederki

   Uyumlu oyunlar; oynadığınız oyunun teknik bilgiler kısmında konsol ile kullanım özelliği desteklediğini ifade eden oyunlardır. Günümüzdeki yarış oyunları hep konsolu ve titreşim özelliğini desteklemektedir. Ben bu konsolu keşke satmasaydım diyorum şu an. Özellikle Dirt3 oynarken çok güzel olabileceği kanaatindeyim.

 • Cayhan

  Aynı direksiyon bendede var driver kurulu ve windows üzerinden titreşim çalıştığı halde ortadaki tuşa basıp kırmızı ışığı yaktığım halde ve oyunda titreşim özelliğini açtığım halde undercoverda titreşim çalışmıyor titreşim oyunda çalışmıyor neden.

  Cevapla
  • nefarkederki

   Bunun birçok sebebi olabilir, bağlantı kabloları hasar almış olabilir, ürün arıza yapıyor olabilir, oyun ile uyumluluk sorunu olabilir, windows sürücülerinden kaynaklanabilir gibi… O yüzden bu konuda kesin bir dille yardımcı olamadğım için affedersin.

 • titret gitsin

  Kardeş Titreşim driver bulamıyorum bir bilginiz varsa yardımcı olun. -Snopy V5H Direksiyon modeli
  .-

  Cevapla
  • nefarkederki

   Titreşim için sürücüye gerek yoktur.Oyunun uyumlu olması gereklidir. Bir de tuşa basmanız.

%d blogcu bunu beğendi: