Steam Hack’lendi!

Steam Hack’lendi!

by Hasan Yasin Türkyılmaz Kasım 11, 2011

Steam’in 11.11.2011 tarihli duyurusunda 10 Kasım 2011 tarihinde Steam forumları yoluyla sisteme erişimin geçekleştiği tespit edildiği dile getirildi.

Steam forumları aracılığıyla ana sisteme sızılmış ve bu sistemde kredi kartları bilgileri(şifrelenmiş olarak saklanan), hesaplar, hesap şifreleri, forum şifreleri ve birçok güvenli bilgi bulunduğu ifade ediliyor. Yalnız ifade edildiği üzere hack’lenen bilgiler henüz kullanılmamış. Bu yüzden kredi kartı hareketlerinin izlenmesi tavsiye edilmekte.

Tedbir olarak steam kullanıcılarından forum şifrelerinin değiştirilmesi ve hatta bağlantılı hesapların da ve kullanılan benzer şifre ve hesapların şifrelerinin de değiştirilmesi yönünde bir uygulama istenmekte. Mümkünse ana steam hesabının da şifresinin değiştirilmesinin iyi olacağı düşünülmekte. (Yalnız çok uğraşmama rağmen değiştiremedim.)

Çok uğraştıklarına ve uğraşmalarına devam ettikleri halde hala açığı ve açıktan yararlananı bulamadıklarını ifade ediyor ayrıca Steam yetkilileri.

Kaynak;

Steam 

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Related Articles

Ay Hırsızı, Sunay Akın…
Hasan Yasin Türkyılmaz
Global Test Market
Hasan Yasin Türkyılmaz
Ben derim ki…
Hasan Yasin Türkyılmaz

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogcu bunu beğendi: