Top

Steam Hack’lendi!

Steam Hack’lendi!

Steam’in 11.11.2011 tarihli duyurusunda 10 Kasım 2011 tarihinde Steam forumları yoluyla sisteme erişimin geçekleştiği tespit edildiği dile getirildi.

Steam forumları aracılığıyla ana sisteme sızılmış ve bu sistemde kredi kartları bilgileri(şifrelenmiş olarak saklanan), hesaplar, hesap şifreleri, forum şifreleri ve birçok güvenli bilgi bulunduğu ifade ediliyor. Yalnız ifade edildiği üzere hack’lenen bilgiler henüz kullanılmamış. Bu yüzden kredi kartı hareketlerinin izlenmesi tavsiye edilmekte.

Tedbir olarak steam kullanıcılarından forum şifrelerinin değiştirilmesi ve hatta bağlantılı hesapların da ve kullanılan benzer şifre ve hesapların şifrelerinin de değiştirilmesi yönünde bir uygulama istenmekte. Mümkünse ana steam hesabının da şifresinin değiştirilmesinin iyi olacağı düşünülmekte. (Yalnız çok uğraşmama rağmen değiştiremedim.)

Çok uğraştıklarına ve uğraşmalarına devam ettikleri halde hala açığı ve açıktan yararlananı bulamadıklarını ifade ediyor ayrıca Steam yetkilileri.

Kaynak;

Steam 

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Matrix! Flash oyun, müzik çalma... başlıklı makalemizde flash, matrix ve müzik hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious