Top

Suriye Siber Ordusu TrueCaller’ı hackledi

Suriye Siber Ordusu TrueCaller’ı hackledi

Suriye Siber Ordusu http://www.truecaller.com/ ‘u hackledi. Twitter’dan attığı mesajla duyurdu. Üzgünüz, veritabanına ihtiyacımız vardı, diyerek. Bir sonraki tweet’te de bilgileri açıkladılar.7 tane veritabanını indirdiler sunucudan. 450 gb’lık veri ediyor bu da… Güncelliğini yitirmiş wordpress’ten yararlanarak sızmışlar. Bunun sonucunda hacker’lara facebook, twitter, linkedin , Gmail kurban hesaplarından güncelleme yapabilme şansı vermiştir. Şu an da site “Bakım çalışması yapıyoruz.” diyerek siteyi yayına kaatmıştır.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Hacking Interface - Hamza ElBahadır(Master-x) incelemesi...(mümkün olduğunca tabi) başlıklı makalemizde bahadır, bilgi ve el hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist, growth hacker, eğitmen, blogger, konuşmacı. Bilge Adam Dijital Medya Eğitmeni, G4ASW Kurucusu.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious