Top

The Expandables ya da Cehennemin Melekleri

The Expandables ya da Cehennemin Melekleri

Bu kadar çok,  aksiyon filmlerinin baş rollerinde olan insanları nasıl topladılar ve nasıl bu kadar güzel bir tat bıraktılar ağzımızda bilmiyorum.

Hayran kaldım, özellikle Stallone’un rolünden ve duruşundan dolayı. Jet Li’nin sesini hesaba katmazsak yer alması da çok hoştu. Statham’ın bıçak fırlatması çok ilginçti. Yakışmadığını düşünüyorum. Ok belki olabilirdi veya patlayıcılar…

Şu duruş zaten her şeyi açıklamaya yetiyor tahminim odur ki! Filmi izledikten sonra bana da hak verirsiniz ki izlediğiniz izleyebileceğiniz en heyecanlı ve zevk veren filmlerden biri bu!

Yalnız kan, vahşet, intikam, silah sesleri… Bunlardan hoşlanmayan varsa yanına bile yaklaşmasın. Ama intikamın tadı bir başkadır. İzleyip bunu hissetmek, heyecanı… Bambaşka!

Genelde izlediğim filmleri tekrar izleyebilme gücüme, hatalarını fark edip edemememe göre sıralıyorum. Bunda hata tespit edemedim açıkçası. Efektler o kadar düzgün bir doğrultuda yapılmış ki! Fiziksel hata göremedim. Doğrusu yakalayamadım. Görsel olarak bir şölen olduğunu karakterlerden anlıyorsunuz zaten. Bunun heyecanından zaten müthiş olduğunu anlatmaya çalışıyorum yalnız buna tuşlar yetmez ya da doğru kombinasyonu bulamam anlatabilmek için.

Filmde CIA’e bağlı Stallone’un takımını görüyoruz. Ülke dışında faaliyette bulunan yalnız  doğrudan müdahale hakkının olmadığı durumlarda Amerika bu takım sayesinde dokunabiliyor uzaklara. Ve bu grup işi garantili bitiriyor. Stallone çok iyi bir nişancı ve hızlı silah kullanıyor. Sarı dev ağır silahlar kullanıyor, zencisi daha ağırını kullanıyor. Jet Lı polis gibi dolanıyor, Statham da bıçak sevdalısı.

Durum bundan ibaret ama senaryo bir ispanyolca konuşulan adaya zulmeden kişileri durdurmaya gitmelerini konu alıyor. Ve olay bir devrimle sonuçlanıyor diyebiliriz. İzlemeye ve tekrar tekrar izlemeye kat be kat değecektir. İsimleri yeterdi zaten ama ben de birşeyler yazmak istedim sadece. İyi seyirler…

Yüz üzerinden 99… Eksi 1 Amerika’yı yücelttikleri için…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Salt, O bir casus! Ama hangi tarafta? başlıklı makalemizde aksiyon, angelina ve casus hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious