Top

Üst Geçidi kullanın…

Üst Geçidi kullanın…

Sabahleyin sınavdan çıktım. Sıkıcı bir sıcak ve uzun bir bekleyiş otobüsün gelmesi için. Tabi her zamanki gibi kulaklıklar kulağımda. O kadar yüksek seste dinediğim halde müziği yine de duydum. Acı bir fren sesi… Kafamı çevirdiğimde Sıhhiye köprüsünün altında iki taksi çarpıştı. Hayır,hayır! Yerde bir adam yatıyor ve taksici ona bakıyor. Kimsenin istemediği birşey o sıcakta yerle temas etmek olsa gerek. Ama adam bilincini yitirdiği için bunu hissetmiyor. O insan artık bizim gibi değil ve ben hala yüksek seste müzik dinliyorum. Bir hata yaptı ve bedelini ulaşmak istediği yere ulaşamayarak ve o kadar milletin gözü önünde yerde yatarak ödedi ve belki de hala ödüyor.

Adamın yerde olduğunu görmemle milletin de koşarak başına üşüşmesi bir oldu. Sanki bir sirk, gösteri felan var orada. Yahu adam belki hayatını kaybedecek sizin başına toplanmanızla nefes alamamasından. İşin enteresan tarafı şu ki, geçen hiçbir polis durmadı olay yerinde. Ama oradan geçen otobüslerdeki insanlar ve duraklarda bekleyen boş! insanlar seyir içindeydi. Bazı kadınlar da ağladı adam ile kurduğu empatiden, bazıları ise sinirli sinirli sitem ettiler:

-Üst geçidi kullansana kardeşim! Değdi mi şimdi!

O adamın yaptığının değip değmemesi önemli değil. Önemli olan üst geçidi kullanmamasıyla hata yapması. Önemli olan toplumca dayatılan kuralların bazen uygulanmadığında hayatını değiştirebilmesi. Siz, siz olun! Karşıdan karşıya geçmeye çalışırken ya yaya yolunu ya da üst geçidi kullanın!

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Dünya'da ne oluyor ve girişimci için neresi iyi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious