Üst Geçidi kullanın…

Üst Geçidi kullanın…

by Hasan Yasin Türkyılmaz Haziran 03, 2009

Sabahleyin sınavdan çıktım. Sıkıcı bir sıcak ve uzun bir bekleyiş otobüsün gelmesi için. Tabi her zamanki gibi kulaklıklar kulağımda. O kadar yüksek seste dinediğim halde müziği yine de duydum. Acı bir fren sesi… Kafamı çevirdiğimde Sıhhiye köprüsünün altında iki taksi çarpıştı. Hayır,hayır! Yerde bir adam yatıyor ve taksici ona bakıyor. Kimsenin istemediği birşey o sıcakta yerle temas etmek olsa gerek. Ama adam bilincini yitirdiği için bunu hissetmiyor. O insan artık bizim gibi değil ve ben hala yüksek seste müzik dinliyorum. Bir hata yaptı ve bedelini ulaşmak istediği yere ulaşamayarak ve o kadar milletin gözü önünde yerde yatarak ödedi ve belki de hala ödüyor.

Adamın yerde olduğunu görmemle milletin de koşarak başına üşüşmesi bir oldu. Sanki bir sirk, gösteri felan var orada. Yahu adam belki hayatını kaybedecek sizin başına toplanmanızla nefes alamamasından. İşin enteresan tarafı şu ki, geçen hiçbir polis durmadı olay yerinde. Ama oradan geçen otobüslerdeki insanlar ve duraklarda bekleyen boş! insanlar seyir içindeydi. Bazı kadınlar da ağladı adam ile kurduğu empatiden, bazıları ise sinirli sinirli sitem ettiler:

-Üst geçidi kullansana kardeşim! Değdi mi şimdi!

O adamın yaptığının değip değmemesi önemli değil. Önemli olan üst geçidi kullanmamasıyla hata yapması. Önemli olan toplumca dayatılan kuralların bazen uygulanmadığında hayatını değiştirebilmesi. Siz, siz olun! Karşıdan karşıya geçmeye çalışırken ya yaya yolunu ya da üst geçidi kullanın!

Social Shares

Bültenime kaydol!

İster soru sor, ister yazılarımdan ve etkinliklerimden haberdar ol...

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

%d blogcu bunu beğendi: