Top

Windows live esentials(messenger beta) incelemem

Windows live esentials(messenger beta) incelemem

Windows live essentials; yaygara yaparak, videolar hazırlayıp, facebook üzerinde gruplar kurup, yeniliklerini kullanıcılara yaymaya çalışarak, bayağı bir emek sarf etmiş olmalı. Ama boşuna emek harcamışlar bana göre. Anlattığı şeyler doğru olabilir ama kökten değişiklik hala yok.  HD webcam meselesini de deneyemedim bir tek. Hem denesem onun da hüsran olduğunu görebilirim.

Ben şu hatalara rastladım;

Çevrim içi olduğum halde arkadaşlarım çevrim içi olarak beni göremiyordu. Dosya gönderimi yapmaya çalışırken karşı taraf göremedi dosyayı yine ve aktarım hızı çok yavaştı, neredeyse hiç kıpırdamadı. Ve bunun gibi şeyler… Ayrıca ağır da çalışıyor.

Ayrıca o sol tarafa çıkan tarayıcı menüsü saçmalıktan ibaret. Ne gerek var ki o geçmişte yazılan iletilerin listesine. Kendisini Twitter’la eş değer tutuyor olsa gerek ama değil tabi. Facebook, Twitter, Friendfeed gibi sosyal ağları ekleyebilsek ve düzgünce görüntülense daha güzel olurdu ama hiçbir işlevi yok. Kullanılmayan şeyler yok olur, evrim budur ama Onlar yenilik yaptıklarını sanıyorlar anlaşılan.

Windows live ekibinin Mozilla Firefox’un eklentisi olan Yanoo’yu örnek almaları gerek bence.

Ek olarak e-postalara bakmak için neden başka bir web tarayıcısı açılıyor hala anlamış değilim. Burada da Yahoo’yu örnek almalılar bence.

Sonuç olarak beta da olsa işe yaramalıydı o kadar yaygaradan sonra. Ben de sitemin arayüzünü değiştirip hey millet yepyeni desem millet suratıma tükürür. Markanın saygınlığından olsa gerek ki kullanıcılar pek takmıyor.

Ayrıca bizim ne zaman oyun oynadığımız görülmüş! 😀

Önemli olan işlevsellik. Görsellik ve geçersizlik değil. Keşke Live ekibi duysa da bu kolaylıkları bize sunsalar. Benim amacım hakaret değil yapıcı olmak idi.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Windows Vista'da Mavi Ekran ve Beyaz Flas gibi Işık Yanıp Sönmeleri başlıklı makalemizde bellek, chdsk ve depolama hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious