Top

Windows XP’nin Öldüğü Gün

Windows XP’nin Öldüğü Gün

Windows XP

Yıllarımızı verdik, beraber güldük, beraber eğlendik. Aynı mavi ekrana baktık. Ama tam bir ay sonra Microsoft, Windows XP desteğini sonlandıracak.

Microsoft‘un açıklamasına göre 08.04.2014 tarihinde Windows XP için sunulan destek ve güncellemeler son bulacak. Peki bunun anlamı nedir? Eğer bir sistem veya yazılım destek ve güncelleme almazsa, oluşan açıklar ve donanım uyumlulukları sekteye uğrar. Artık güvenli olması söz konusu olamaz.

Microsoft ayrıca Microsoft Security Essentials indirme desteğini de sonlandıracak XP kullanıcıları için. Belirtmekte fayda var XP dönemine ait Internet Explorer’ın desteği de artık olmayacaktır. Bu bilgi de geliştiriciler için yararlı tabiki. Geliştirilecek bir ortamdan arınmış olacaklar ki IE serisi saç baş yoldurduğunu biliyoruz.

Windows XP bu tarihten sonra hala çalışacaktır. Fakat sadece destek ve güncelleme almayacağından dolayı tehlikelere maruz kalacaktır. Ve yeni çıkan uygulamalar veya donanımlar XP’ye desteklerini sunmayacaklarından çalışmayabilirler bile XP sisteminizle beraber.

Microsoft’un önerisi ise bu andan itibaren sisteminizi yükseltmenizdir yeni bir sürüme. Windows Yükseltme yardımcısına buradan ulaşabilirsiniz. Belki de pc’nizi güncellemenizin vakti gelmiştir. Onun için de buradan ulaşabilirsiniz.

XP’nin sonlanmasına şahsen bizler çok üzülmedik. Sonuçta önümüzdeki maçlara bakmamız gerek. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Samsung Telefonumdaki Simgelerim Kayboldu! başlıklı makalemizde bakım, kayboldu ve kurallari hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious