Top

Yenidoğan Bebek

Yenidoğan Bebek

Yenidoğanlar soluk almalarına ve beslenmelerine yardımcı olan pek çok refleksle donanmışlardır. Arama refleksi, bebeğin yanağına dokunulduğunda ağzını o yöne çevirmesine ve ağzıyla orayı yoklamasına neden olur. Emme refleksi, ağzına konan her şeyi emmesine yol açarken yutma refleksi, sıvıları tıkanmadan yutmasını sağlar. Yakalama refleksi, yenidoğanın avucuna birşey konulduğu zaman avucunu kapatmasıdır. Adım atma refleksi, bebeğin ayakları bir yüzeye dokunacak şekilde ayakta tutulduğunda küçük adım hareketleri yapmasıdır.

Kaynak; G.Morris, Understanding Psychology

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Parmenides başlıklı makalemizde dialektik, elea ve parmenides hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar @bilgeadam @g4asw @hyturkyilmaz

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious