Collateral (2004)

Bu filmin IMDB sayfası için tıklayınız. Bu incelemeyi yapmamın tek nedeni Tom Cruise desem yeri var. Film 2004 model.  Micheal Mann yönetmeni ve Stuart Beattie yazarı. Oyuncuları ise Jamie Foxx, Tom Cruise, Jada Pinkett Smith gibi başrol oyuncularından oluşuyor. Filmin ise bir fragmanı… Collateral <— Bu adreste… Özeti(Filmi izlemeden önce fikir edinmek için. tüm hikaye… Okumaya devam et Collateral (2004)

Gigabyte X6 Siyah Kasa 420W (İnceleme)

Simsiyah bir kasa…  Tam güçte ve sata ile e-sataya uygun güç kabloları mevcut olan ve yeterince kablo bulunduran bir güç kaynağı… Güç kaynağınınki de dahil olmak üzere kasada 3 tane 21 cm’lik fan var. Oldukça sessiz… Hava sirkülasyonu çok iyi kablolar o kadar dolaştığı halde. İçinden çıkan vidalar ile, ilk önce anakartı yükseltip sabitliyorsunuz sonra… Okumaya devam et Gigabyte X6 Siyah Kasa 420W (İnceleme)

Beyaz Bant M. Haneke…(Film incelemesi)

Gözlerinizi yavaş yavaş açıyorsunuz. Size anlatılanlar birer birer gözlerinizin önünde canlanıyor. Olayların korkunçluğuna dayanamıyorsunuz. Gördükleriniz karşısında hayretlerinizi gizleyemiyorsunuz. Olayı çözmeye çalışıp içine dahil oluyorsunuz. Ve olayın ne olduğunu öğrendiğinizde gözlerinizi tekrar kapıyorsunuz. Siyah ve beyaz… Zıtlıkların çokluğu ama sadece iki renk. Renk olarak bile varsayılmazlar çoğu zaman. Ama geçmişi, acıları, hüznü çok iyi ifade eder.… Okumaya devam et Beyaz Bant M. Haneke…(Film incelemesi)

Psikolojide renklerin önemi

Beyaz, saflığı, temizliği ve masumiyeti simgeler. Pek çok kültürde gelinler beyaz giyer. Ayrıca temizliği simgeler. Doktorlar, hemşireler ve labaratuvar teknisyenleri steril olmak için beyaz giyerler. Beyaz, ışığı yansıtır ve ortamı serin tutar. Dolayısıyla yaz ayının kıyafet rengidir. Genel olarak serin ve canlandıran bir his verir. Kahverengi, toprağın ve ahşabın rengidir. Sağlam ve güvenilir bir his… Okumaya devam et Psikolojide renklerin önemi