Ana sayfa » Teknoloji » Müşteriniz Anlaşmanın Dışına Çıkarsa

Müşteriniz Anlaşmanın Dışına Çıkarsa

tarafından Hasan Yasin Türkyılmaz
0 yorum 3 gösterim

Müşteriniz ve yahut işvereniniz bir ajans ise sizi sömürmek için elinden geleni yapar. Standartları belirleyerek bir anlaşma yaparsınız ve sizden şunu da yapalım, hadi dil de ekleyelim bunu da ekleyelim diye diye farkına varamadan standartlar dışında, fazlaca vakit ve mesai harcanmış ve emeğinin karşılığı yerlerde olan bir sonuçla karşılaşırsınız. Bu aldanmanın psikolojik etkileri de vardır doğal olarak.

Dolayısıyla sizlerin bundan kaçınmak için tek bir yolu var. Gönderilen çalışmalar standartlara uymuş mu?, Verilen içerikler tam mı? İstenen özellikler neler? Menü ağacı nasıl olacak? Efektler neler olacak? Kontrol kimde olacak? Ölçeklenebilir olacak mı? Bunlara verilen cevaplar standart anlaşmaya uyuyorsa işi yapınız. Fakat uymuyorsa yeni bir anlaşma sağlayın.

Müşteriyi kaybederim ve paradan olurum korkusu yaşıyorsanız ve bunları yapamayacağınızı düşünüyorsanız da şöyle bir tecrübem var; eğer müşteri gerçekten ihtiyaç duyuyorsa sizin çalışmanıza sizin peşinize düşer. Bu müşteri de dürüst ve ticari açıdan güvenilir müşteridir fakat ödemeler konusunda değildir tabi. Orada yine kendinizi koruma altına almalısınız. Ek olarak; böyle bir anlaşmayı bozan bir kişi eğer yeniden anlaşmaya oturmuyorsa sizle, sömürecek bir uzman arayarak kar elde etme peşinde olan bir patron olduğunu anlayabilirsiniz. Sizin terk etme zamanınızdır bu kişileri gördüğünüz zaman.

Alakalı yazılarım

Bu site çerezleri kullanarak deneyiminizi artırmakta. Bilgilerinizi satmamakta, spam amacıyla yapılan reklamlarda da kullanmamakta. Sizlere faydalı içerikler sunarak öğrenmeniz için çabalamakta. Kabul et Devamını oku

%d blogcu bunu beğendi: