Dünya ile etkileşim içinde olduğumuz çağımızda, bizleri birleştiren dil olarak İngilizce kullanılıyor. Ortak dil olması, dünya ile iletişim kurarken her zaman karşımıza çıkmasını sağlıyor. Bu durum da bizi İngilizce bilmek mecburiyetinde bırakıyor. Kendini geliştirmek isteyenlerin, çağın gereklerine ayak uydurmak zorunda kalanların İngilizceyi iyi bilmesi ve iyi konuşması gerekiyor. İngilizce bilenlerin diğer insanlara göre avantaj sahibi olduğunu söyleyebiliriz. İş hayatında aranılan bir özellik olarak sıkça karşılaşıyoruz. Teknoloji dünyasında ise her şey İngilizceye dayanıyor. Dünya ile konuşabilmek için İngilizce gerekiyor.

Eğitim hayatımız boyunca karşılaştığımız İngilizce eğitimi, akıcı bir konuşma yapmak için pek de yeterli olmuyor. İş hayatına atıldığımızda çok daha iyi anladığımız bazı durumlardan biri de İngilizce bilmenin önemi oluyor. Mesela dış ticaret ile uğraşan birinin İngilizce öğrenmesi onu hem işin merkezinde tutar hem de tercüme ücretinden kurtarır. Ancak İngilizceyi bilmesi kadar akıcı konuşabilmesi de önemli. Çünkü bir iş sözleşmesi imzalayacağında, insanların karşısında yarım yamalak İngilizcesi ile anlatmaya çalışması ya da akıcı bir konuşma sergileyememesi o işi almasına bile engel olabilir. Düzgün bir İngilizce konuşabilmek için ise, dil kurslarından eğitim almak en akıllıca yol diyebilirim. Tecrübeli dil kurslarından alınan eğitim ile İngilizce konuşmak çok kolay olacaktır. İyi bir dil kursunu burayı tıklayarak bulabilirsiniz. Bu kurslar İngilizce konuşmayı anlamamızı, konuşulana doğru cevapları vermemizi ve İngilizceyi sürekli konuşuyormuşuz gibi telaffuz etmemizi sağlayacaktır. İngilizcenin hayatımıza sunduğu kolaylıkları da düşünürsek bu durum bizim için büyük fırsatların kapılarını açabilir. Dil kurslarının tecrübesinin yanında bizim için uygulayacağı öğretim planına da dikkat etmeliyiz.

Wall Street English eğitim metoduna baktığımızda etkili bir yöntem uyguladığını söyleyebiliriz. Öğrenci merkezli olan bu sistemde, eğitim alan kişiler bolca pratik yapma imkânı buluyor. Alıştırmalarla öğrendiklerini pekiştiriyor. İlk olarak dinlemeyi temel alan yöntemde konuşma daha sonra geliyor. Eğleneceğiniz bir eğitim sunan Wall Street English, tecrübeli ekibiyle yol gösteriyor. Sosyal kulüp aktiviteleriyle dolu bir kurs olduğu için de, öğrendiklerinizi fazlasıyla pekiştirme imkânı buluyorsunuz. Konuşulanı anlayıp, rahatça ve düzgün İngilizce konuşmaya yardımcı oluyor.

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!