Top

Bölüm 9 (İleri seviye HTML Dersleri) Derslerin Sonu ve Gerekli Bilgiler

Bölüm 9 (İleri seviye HTML Dersleri) Derslerin Sonu ve Gerekli Bilgiler

Bir vefa borcu ve alıştırma/uygulama yapmak için HTML Örnekleri w3schools.com üzerindeki editörler aracılığı ile, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HTML Referansları da burada yer almaktadır.

Şimdiye kadar anlatmış olduklarım ile HTML sayesinde kendi web sitelerinizi yapabilirsiniz.

HTML evrensel işaretleme dilidir WEB üzerinde. Text biçimlendirme, grafik ekleme, bağlar oluşturma yani linkler,  giriş formları oluşturma, frame’ler ve tablolar oluşturmanızdan daha fazlasını sağlar ve bir yazı dosyasında saklayabilirsiniz bunu tarayıcı okusun ve gösterebilsin diye.

HTML’de anahtar nokta etiketlerdir ki nasıl bir içeriğin geleceğini gösterirler.

Peki şimdi ne yapacağız?

Yeni adımımız XHTML’i ve CSS’i öğrenmek olacaktır.

XHTML, HTML 4.01 ‘in XML’de yeniden yeniden formüle edilmiş halidir.

CSS Stil ve Layout kontolu sağlar çoklu Web sayfaları için bir seferde. CSS ile HTML belgesi tüm biçimlendirmelerden arındırılmış olur ve ayrı bir dosyada saklanır. Sayfa düzenine dair tam kontrol sağlar, hiçbir şeyi bozmadan.

Sizlere önerim; deli gibi kodlara çalışmanız. Hakim olduğunuzu fark ettiğinizde de Web site düzenleri oluşturmanız. Birkaç yerde Photoshop dersleri var mesela; Şunu öğrenin Photoshop ile Web site yapımı/tasarımı ve dilimleme. Bu sayede dreamweaver’da tablosuz yani div ile arayüzler hazırlayabilirsiniz kendiniz.

Kendi çalışmalarınızı tek tek bir portfolyoda toplayın sonra. Gün gelir belki freelance çalışmak ihtiyacı hissedersiniz veya cv niteliği taşıyan bir site yapıp sergilemek istersiniz varlığınızı.

Bu konuları da günü geldiğinde yayınlamayı düşünüyorum.

Ben bugünden sonra HTML5’i ve XHTML’yi anlatacağım daha önce de belirttiğim gibi. Sonra da CSS’e değinimine geçeceğim.

Bu konulara sizlere anlatırken ben de tekrar çalışmış oluyorum tabi. 🙂

Umarım anlattıklarım yararlı olur sizlere;

Mutlu günlerle…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Bölüm 8 (İleri seviye HTML Dersleri) Web Sunucular ve ISP'ler başlıklı makalemizde bandwith, dersleri ve destek hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious