İyi bir aile babası ve dürüst bir polis olduğu bizlere gösteriliyor Vince Faraday’in.  Ve özel şirket ARK,  akıllarınca kaos ortamı hazırlayarak Chess adı verilen seri katilce, polis teşkilatının ilk ve tek olarak Palm City’de özelleşmesini istiyor.

Göreve son atanan müdürün Chess’in suikastine kurban gitmesi ve polis teşkilatı içinde köstebeğin olması(ya da kirli polisin olması) teşkilatın içinde güvensizlik oluşturuyor memurlarda. Vince de bu güvensizlik duyan kahraman polislerden ve ARK’ca teklif alıyor. Özel şirket iinde yer edinen kahraman bir polis, halka sempati gösterisi sağlayacak ve özel şirketin polis teşkilatını ele geçirmesine izin verecekti doğal olarak.

Vince özel şirket ARK’ta çalışmaya başladığı ilk gece Orwell adlı hacker ve blog yazarından bir haber alır, cinayetlerde kullanılan yasadışı bir silah ve halkı tehdit eden sevkiyata dair. Ve bu da chess(satranç) ile tanışmasına vesile olur ama tuzağa düşer…

Bu bir dizi. David Lyons(Vince) başrolde, Tom Wheeler tarafından üretilmiş/yazılmış, çizgi roman karakterinden esinlenildiği havası veren, kimi zaman gerilim kimi zaman aksiyon ama en önemlisi bilim kurgusal olarak abartılmamış çok harika bir dizi!

Şimdilik sadece 4 bölümü yayınlandı. 2011 yapımı… İyi seyirler!

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!