Top

Adalet peşinde ~ Law Abiding Citizen (2009)

Adalet peşinde ~ Law Abiding Citizen (2009)


Künye

IMDB puanı 7.2. Amerika kökenli 2009 yapımı bir film. Yönetmeni F. Gary Gray, Senaristi Kurt Wimmer, başrol oyuncuları Gerard Butler, Jamie Foxx and Leslie Bibb. Filmin dalı; suç, dram, gerilim. 1 Haziran 2010’da Türkiye’de gösterime girmiş.

Filmin konusu/özeti
Film, bir evin 2 kişi(hırsız) tarafından baskını ile başlıyor. Gerard Butler o sırada evinde ailesiyle birlikte vakit geçiriyor. O iki hırsız acı bir şekilde aileye zarar veriyor. Eşyaları çalıyor, Butler’ın eşine tecavüz ediyor, kızını evinden kaçırıyor, ailesi öldürülüyor sonra da. Kendisi ise hayatta kalıyor.
Aradan 15 yıl geçiyor yanılmıyorsam. Ve adalet haklı olana hakkını vermiyor. Ve suçlular dışarıda geziyor. Bunun üzerine bozuk adaleti kendi adaleti ile düzeltmeye kalkıyor Butler. Yalnız kimsenin Butler hakkında bilmediği şeyler vardır. Ve Butler’ın da adalet tanımı hiç de dar kapsamlı değildir.

Filme dair
Bazı yerleri senaristin istediği şekilde olmamaış anlaşılan. Anladığım kadarıyla şartlardan dolayı yönetmen kimi yerlerinde değişiklik yapmış.
Butler’ın boğazına çatal saplayarak  öldürdüğü kişinin ise boğazından farklı miktarlarda kan çıkarken bir yanlışlık olduğu çok belli.
Ama genel olarak olayı empatik olarak izlediğinizde filmin sonu ise hiç hoşunuza gitmiyor. Her ne kadar film amacına ulaşmış olsa da.
İzlenmeye kat be kat değecek bir film! Benim puanım 9, on üzerinden…

İyi seyirler…

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan Salt, O bir casus! Ama hangi tarafta? başlıklı makalemizde aksiyon, angelina ve casus hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious