Ana sayfa » İnceleme » Adalet peşinde ~ Law Abiding Citizen (2009)

Adalet peşinde ~ Law Abiding Citizen (2009)

tarafından Hasan Yasin Türkyılmaz
0 yorum 111 gösterim


Künye

IMDB puanı 7.2. Amerika kökenli 2009 yapımı bir film. Yönetmeni F. Gary Gray, Senaristi Kurt Wimmer, başrol oyuncuları Gerard Butler, Jamie Foxx and Leslie Bibb. Filmin dalı; suç, dram, gerilim. 1 Haziran 2010’da Türkiye’de gösterime girmiş.

Filmin konusu/özeti
Film, bir evin 2 kişi(hırsız) tarafından baskını ile başlıyor. Gerard Butler o sırada evinde ailesiyle birlikte vakit geçiriyor. O iki hırsız acı bir şekilde aileye zarar veriyor. Eşyaları çalıyor, Butler’ın eşine tecavüz ediyor, kızını evinden kaçırıyor, ailesi öldürülüyor sonra da. Kendisi ise hayatta kalıyor.
Aradan 15 yıl geçiyor yanılmıyorsam. Ve adalet haklı olana hakkını vermiyor. Ve suçlular dışarıda geziyor. Bunun üzerine bozuk adaleti kendi adaleti ile düzeltmeye kalkıyor Butler. Yalnız kimsenin Butler hakkında bilmediği şeyler vardır. Ve Butler’ın da adalet tanımı hiç de dar kapsamlı değildir.

Filme dair
Bazı yerleri senaristin istediği şekilde olmamaış anlaşılan. Anladığım kadarıyla şartlardan dolayı yönetmen kimi yerlerinde değişiklik yapmış.
Butler’ın boğazına çatal saplayarak  öldürdüğü kişinin ise boğazından farklı miktarlarda kan çıkarken bir yanlışlık olduğu çok belli.
Ama genel olarak olayı empatik olarak izlediğinizde filmin sonu ise hiç hoşunuza gitmiyor. Her ne kadar film amacına ulaşmış olsa da.
İzlenmeye kat be kat değecek bir film! Benim puanım 9, on üzerinden…

İyi seyirler…

Alakalı yazılarım

Yorum

Bu site çerezleri kullanarak deneyiminizi artırmakta. Bilgilerinizi satmamakta, spam amacıyla yapılan reklamlarda da kullanmamakta. Sizlere faydalı içerikler sunarak öğrenmeniz için çabalamakta. Kabul et Devamını oku

%d blogcu bunu beğendi: