Top

Hacking Interface – Hamza ElBahadır(Master-x) incelemesi…(mümkün olduğunca tabi)

Hacking Interface – Hamza ElBahadır(Master-x) incelemesi…(mümkün olduğunca tabi)

Hacking Interface başlıklı kitabın sloganı “Bilişimin Yeraltı Dünyasından. Merak Etmiyor musun?”. Elimdeki 2. baskısı. Tasarım ve kalitesi KodLab Yayınları’ndan. Fiyatı 25 TL gözüküyor ama aşağıdaki linkten aldığınızda daha ucuz. Kitap 258 sayfa ve Bir Hacker’ın(x-Master) gözüyle, saldırı senaryoları, sistem açıkları ve korunma yöntemleri anlatılmakta.

Yazar Hamza ElBahadır, Türkçe’ye birçok güvenlik makalesi kazandırmıştır, aktif olarak da birçok projede yer almıştır ve almaktadır.

Kitap[Telif hakkı dolayısıyla intibas kısıtlı ama…] 2 kısımda anlatmakta. Birincisi hacking başlığına sahip. Burada tanımlama ve uyarı mevcut. 2.kısımda ise bir saldırının senaryosu başlığı var. Burada 9 aşama tek tek anlatılmakta. Herkesin anlayabileceği bir dil kullanılmakta. Bazı şeyleri açıklamak için grafiklere de başvurulmuş.

Çok çok ileri seviye bilgiler tabi ki burada yer alamaz. Ama çok önemli bilgiler elde ederek saldırmayı değil, saldırının nasıl gerçekleştiğini görerek savunmayı öğrenebileceksiniz. Ben çok yavaş gidiyorum bu kitabı okurken. Sıkıldığım için bitirmeden tanıtayım dedim. İnsan aşırı ilgili olunca konuyla elinden bırakamıyor kitabı. 🙂

Yararlı olması dileğiyle!


Bu da en ucuzundan satış bağlantısı;

Hacking Interface Hamza EL- Bahadır

No Comments