Top

Hacking Interface – Hamza ElBahadır(Master-x) incelemesi…(mümkün olduğunca tabi)

Hacking Interface – Hamza ElBahadır(Master-x) incelemesi…(mümkün olduğunca tabi)

Hacking Interface başlıklı kitabın sloganı “Bilişimin Yeraltı Dünyasından. Merak Etmiyor musun?”. Elimdeki 2. baskısı. Tasarım ve kalitesi KodLab Yayınları’ndan. Fiyatı 25 TL gözüküyor ama aşağıdaki linkten aldığınızda daha ucuz. Kitap 258 sayfa ve Bir Hacker’ın(x-Master) gözüyle, saldırı senaryoları, sistem açıkları ve korunma yöntemleri anlatılmakta.

Yazar Hamza ElBahadır, Türkçe’ye birçok güvenlik makalesi kazandırmıştır, aktif olarak da birçok projede yer almıştır ve almaktadır.

Kitap[Telif hakkı dolayısıyla intibas kısıtlı ama…] 2 kısımda anlatmakta. Birincisi hacking başlığına sahip. Burada tanımlama ve uyarı mevcut. 2.kısımda ise bir saldırının senaryosu başlığı var. Burada 9 aşama tek tek anlatılmakta. Herkesin anlayabileceği bir dil kullanılmakta. Bazı şeyleri açıklamak için grafiklere de başvurulmuş.

Çok çok ileri seviye bilgiler tabi ki burada yer alamaz. Ama çok önemli bilgiler elde ederek saldırmayı değil, saldırının nasıl gerçekleştiğini görerek savunmayı öğrenebileceksiniz. Ben çok yavaş gidiyorum bu kitabı okurken. Sıkıldığım için bitirmeden tanıtayım dedim. İnsan aşırı ilgili olunca konuyla elinden bırakamıyor kitabı. 🙂

Yararlı olması dileğiyle!


Bu da en ucuzundan satış bağlantısı;

Hacking Interface Hamza EL- Bahadır

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan HTML5 ve CSS3 en iyi bu kaynaktan öğrenilir! başlıklı makalemizde canvas, css3 ve dikeyeksen hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

İş ve ürün geliştirir. G4ASW kurucusu, Bilge Adam dijital medya eğitmeni. Growth hacking, dijital strateji, dijital pazarlama ve performans yönetimi, sosyoloji, araştırma, tasarım, yazılım, Google Adwords, Google Analytics, Facebook & Instagram, UX, SEO, CRO, eticaret, startup, mobil uygulama ve oyun odağında profesyonel danışmanlık ve atölye çalışmaları sunar. Branding Türkiye'de, HYTürkyılmaz'da, G4ASW'da, Medium'da yazar, Youtube'de video yayınlar.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious