Top

Google’ın yeni logosu

Google'ın yeni logosu 2015, görseli, animasyonlu

Google’ın yeni logosu

Google, dün Bilge Adam’da dijital medya eğitimi dersimize girdiğimizde fark ettik, yeni bir doodle  (Google logo animasyonlarına verilen bir ad.) yayınlamış. Google’ın yeni logosu ve öyküsü altta, görebilirsiniz:

Google'ın yeni logosu 2015, görseli, animasyonlu

Google’ın yeni görünümü ve logosu

Google görünümünü Alphabet adlı şirketten sonra değiştirdi. Bir yeniden markalama söz konusu, eski huylarını bırakmış bulunuyor gibi.

Küçük “g” harfi yok artık. Aslında bir büyük hali mevcut desek daha doğru olur. Büyüdüğünü kabul etmiş.  İçindeki çocuğu hala tutuyor da denilebilir bu bir tık büyümüş “g” harfi.

Yeni bir tip (font der herkes aslında) üretmişler bu logo için. Kayık bir “e” harfi var. Pacman’i andırıyor. Belirli renklerini içeriyor yine.

Yalnız efektler sahip olduğu teknolojiye adapte olmuş durumda.

Google resmi blogu ifadesi

Google’ın kendisi bu durum için blogger’daki resmi blogundan bir açıklamada bulunuyor;

Yeni görsel dil size sadece Google’ı nasıl kullandığınızı değil, Google’ın sizin için nasıl çalıştığını da gösteriyor. Örneğin renkli Google mikrofonu gibi yeni ögeler Google ile yazarak mı, konuşarak mı yoksa dokunarak mı etkileşime girdiğinizi ayırt etmeye yardımcı oluyor. Bu arada küçük “g” ikonuna da veda ettik ve onun yerine logoyla uyumlu bir simge ekledik.

 

Okuduğunuz gibi konu teknolojik olarak yenilenme ve logonun, kurumsal kimliğin bunlara işaret etmesi. İmgeler işi gösteriyor yani. Konuyla ilgili bir de Google’ın logosuyla bir tarihçesi veriliyor videolarında;

Daha detaylı bilgi için kaynakçamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rica: Sizler de bu yeni logo hakkında ne düşündüğünüzü yazın ve yazımı paylaşın!

Teşekkürler okuduğunuz için!

Kaynak; Google

Siz neler düşünüyorsunuz? Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan tavsiye edebilirsiniz, paylaşabilirsiniz veya yorumlarınızı sunabilirsiniz. Teşekkürler okuduğunuz için!

Bir önceki yazımız olan SEO nedir? Arama motoru optimizasyonu nedir? başlıklı makalemizde arama motoru optimizasyonu nedir, backlink ve offpage hakkında bilgiler verilmektedir. Daha fazla yazımızı görmek için HYTürkyılmaz Dijital pazarlama ve growth hacking blogu anasayfası'yı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızı aşağıdaki paylaşım butonlarıyla paylaşarak sevginizi yayınız! Teşekkürler!

Hasan Yasin Türkyılmaz

Sosyolog, dijital stratejist. Dijital medya, reklam ve growth hacking eğitimleri ve hizmetleri sunarım. PC, konsol fark etmez. Oyun oynamayı severim.

Tüm yazıları - Websitesi

Beni takip edin!:
TwitterFacebookLinkedInPinterestGoogle PlusDiggFlickrStumbleUponYouTubeYelpRedditDelicious