Google, dün Bilge Adam’da dijital medya eğitimi dersimize girdiğimizde fark ettik, yeni bir doodle  (Google logo animasyonlarına verilen bir ad.) yayınlamış. Google’ın yeni logosu ve öyküsü altta, görebilirsiniz:

Google’ın yeni görünümü ve logosu

Google görünümünü Alphabet adlı şirketten sonra değiştirdi. Bir yeniden markalama söz konusu, eski huylarını bırakmış bulunuyor gibi.

Küçük “g” harfi yok artık. Aslında bir büyük hali mevcut desek daha doğru olur. Büyüdüğünü kabul etmiş.  İçindeki çocuğu hala tutuyor da denilebilir bu bir tık büyümüş “g” harfi.

Yeni bir tip (font der herkes aslında) üretmişler bu logo için. Kayık bir “e” harfi var. Pacman’i andırıyor. Belirli renklerini içeriyor yine.

Yalnız efektler sahip olduğu teknolojiye adapte olmuş durumda.

Google resmi blogu ifadesi

Google’ın kendisi bu durum için blogger’daki resmi blogundan bir açıklamada bulunuyor;

Yeni görsel dil size sadece Google’ı nasıl kullandığınızı değil, Google’ın sizin için nasıl çalıştığını da gösteriyor. Örneğin renkli Google mikrofonu gibi yeni ögeler Google ile yazarak mı, konuşarak mı yoksa dokunarak mı etkileşime girdiğinizi ayırt etmeye yardımcı oluyor. Bu arada küçük “g” ikonuna da veda ettik ve onun yerine logoyla uyumlu bir simge ekledik.

 

Okuduğunuz gibi konu teknolojik olarak yenilenme ve logonun, kurumsal kimliğin bunlara işaret etmesi. İmgeler işi gösteriyor yani. Konuyla ilgili bir de Google’ın logosuyla bir tarihçesi veriliyor videolarında;

Daha detaylı bilgi için kaynakçamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rica: Sizler de bu yeni logo hakkında ne düşündüğünüzü yazın ve yazımı paylaşın!

Teşekkürler okuduğunuz için!

Kaynak; Google

Author

Dijital stratejist, growth hacker, pazarlama ve reklam danışmanı, eğitmen, konuşmacı, yazar, kurucu ve yönetici -> @g4asw @hyturkyilmaz @funnelmate @growtholia @hereherethings @justnotcasual

Write A Comment

Pinle!