Hacking Interface – Hamza ElBahadır(Master-x) incelemesi…(mümkün olduğunca tabi)

Hacking Interface başlıklı kitabın sloganı “Bilişimin Yeraltı Dünyasından. Merak Etmiyor musun?”. Elimdeki 2. baskısı. Tasarım ve kalitesi KodLab Yayınları’ndan. Fiyatı 25 TL gözüküyor ama aşağıdaki linkten aldığınızda daha ucuz. Kitap 258 sayfa ve Bir Hacker’ın(x-Master) gözüyle, saldırı senaryoları, sistem açıkları ve korunma yöntemleri anlatılmakta. Yazar Hamza ElBahadır, Türkçe’ye birçok güvenlik makalesi kazandırmıştır, aktif olarak da… Okumaya devam et Hacking Interface – Hamza ElBahadır(Master-x) incelemesi…(mümkün olduğunca tabi)

Kaynak kodu [Source Code- 2011, inceleme]

Niteliği Filmin süresi 93 dakika. 2011 yapımı 8 Nisan’da Türkiye’de vizyona girdi. Gizem, bilim-kurgu, gerilim dalında yer alıyor. şimdilik IMDB’deki puanı 7.8. Yönetmeni Duncan Jones. Yazarı Ben Ripley. Baş roldeki oyuncular ise Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan and Vera Farmiga. Fransa ve Amerika işbirliği ile yapılmış. Dili İngilizce. Özeti/Konusu Film bir metro treni içinde uyanan Colter… Okumaya devam et Kaynak kodu [Source Code- 2011, inceleme]

Kablosuz modem tavsiyesi ve Airties modemleri incelemesi…

Aslında bu bir şikayetten ibaret ama umarım birileri yararlanır bundan da zarar görmez benim gibi… Ben TTnet adsl kullanmaktayım. Mecburen elbette ki… Dolayısıyla da kampanyalardan Airties RT-255 vb. kablolu bir modem daha almıştım vakt-i zamanında. Kablolu modem elektriksel sebeplerden dolayı bozuldu ve her 5 dk ‘da bir tabirsel olarak bağlantı gitti ve geldi. İnternete bağlanmak… Okumaya devam et Kablosuz modem tavsiyesi ve Airties modemleri incelemesi…

Sizinle yatmış mıydık?

Bu ne biçim soru demeyin hemen! Ben tabiki bu tip soru sorabilen marjinallerden ya da ağzı bozuklardan değilim. Bu soru Kaybedenler Kulübü filminin incelemesi için olabilecek en iyi başlık olabilir diye düşündüm. Nitekim de öyle! Bana hak vereceksiniz… Friendfeed’te orada burada gördüğüm, “Kadıköy’de … yapmayı özletti be!” gibi özlem naraları, bir bar olsun bir müzik… Okumaya devam et Sizinle yatmış mıydık?

Collateral (2004)

Bu filmin IMDB sayfası için tıklayınız. Bu incelemeyi yapmamın tek nedeni Tom Cruise desem yeri var. Film 2004 model.  Micheal Mann yönetmeni ve Stuart Beattie yazarı. Oyuncuları ise Jamie Foxx, Tom Cruise, Jada Pinkett Smith gibi başrol oyuncularından oluşuyor. Filmin ise bir fragmanı… Collateral <— Bu adreste… Özeti(Filmi izlemeden önce fikir edinmek için. tüm hikaye… Okumaya devam et Collateral (2004)

“Faster” ya da En Hızlısından… Harika bir aksiyon!

Filmin tanımına tanıtımına buradan bakabilirsiniz İMDB… Tanımı…Yine de Türkçe olarak da yazayım. Filmin adı başlıkta. 2010 yapımı, aksiyon/dram/ suç kategorisinde, Amerika kökenli, 98 dakikalık, başrolünde Dwayne Johnson var. Konusu…Afişindeki tanımında gördüğünüz üzere geç gelen adalet, adalet değildir sloganına sahip. Mini özeti… Afişte gördüğünüz başrol oyuncusu Dwayne Johnson’ı nadiren görmüşüzdür ekranlarda. İyi bir oyuncu olduğuna da… Okumaya devam et “Faster” ya da En Hızlısından… Harika bir aksiyon!